Jak dobrać pierwsze buty dla dziecka – .

Małe dziecko zdecydowanie zmienia świat swoich rodziców. Każdy z nich od samego początku stara się zapewnić mu wszytko co najlepsze. Należy pamiętać, że kilka pierwszych lat jest kluczowe w dalszym rozwoju fizycznym i umysłowym naszego maluszka. 

Jedną z najbardziej kluczowych kwestii jest dobór odpowiedniego obuwia dla dziecka. Niezwykle ważne w tym przypadku są pierwsze buciki, które zdecydujemy się kupić. Przy ich wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów.

Jak wybrać pierwsze buciki dla dziecka

Trzeba pamiętać, że dla dziecka należy zawsze kupować nowe buty. Ponieważ przez pierwszych kilka lat kształtuje się jego prawidłowa postawa. Noszenie butów na przykład po starszym rodzeństwie nie jest zatem najlepszym pomysłem. Może to bowiem wymusić na dziecku całkiem inne ułożenie stopy, co będzie bardzo negatywnie oddziaływało na jego kręgosłup, a co za tym idzie cały układ kostny. 


Jeżeli widzimy, że nasze dziecko już od pierwszych kroków w zły sposób stawia stopę, powinniśmy skonsultować to z pediatrą. Jeżeli on również zobaczy coś niepokojącego, na pewno poprosi rodziców o konsultację z ortopedą, który w razie konieczności zaleci buty profilaktyczne dla dzieci. Tego typu obuwie pomoże skorygować ewentualne nieprawidłowości. Jeżeli dziecko ma jakąkolwiek wadę, to im wcześniej zacznie nosić takie obuwie, tym prędzej jego postawa zostanie skorygowana.

Przy doborze pierwszych bucików dla dziecka obowiązuje kilka kluczowych zasad. Muszą być one wykonane z dobrych materiałów. Warto zainwestować w oddychające tworzywo, czyli np. naturalną skórę. Sprawi to, że stopa maluszka nie będzie się pocić i obcierać. Ważne już również to, aby podeszwa była elastyczna i nie ograniczała naturalnej fizjonomii stopy. Powinna ona swobodnie zginać się w śródstopiu. Jednocześnie bardzo ważny jest zapiętek, który usztywni piętę i będzie ją stabilizował, aby nie dochodziło do niepotrzebnych kontuzji.  

Jeżeli podczas wyboru pierwszych bucików dla dziecka będziemy trzymać się kilku kluczowych zasad, na pewno wybierzemy idealne bucki dla swojego maluszka. 

Similar Posts