Jak nauczyć dziecko pić ze szklanki ? – .

Nauka samodzielnego picia ze szklanki łatwą sprawą nie jest. Ja jestem typem matki lekko panikującej w tym temacie. Mój syn gdy uczył się pic ze szklanki zakrztusił się wodą ponieważ wziął zbyt duży łyk wody. Bardzo się wtedy wystraszyłam. Niespełna 3-letni wtedy Oskar dławił się, krztusił i nie mógł złapać oddechu. Kiedy przyszła pora na naukę picia ze szklanki dla mojej córki, nauczona doświadczeniem postanowiłam kupić odpowiedni kubeczek.

W internecie znalazłam kubeczek Wow Cup, który idealnie nadawał się do tego zadania. Kształtem przypomina on wysoką szklankę. Ma matowa powierzchnię dzięki czemu nie ślizga się w rękach dziecka. Wykonany jest z wytrzymałego plastiku. Upadł nam nie raz nie dwa i nie uległ żadnemu uszkodzeniu. O czym warto wspomnieć to, że materiał z którego jest wykonany nie zawiera PVC i bisfenolu A.
Z kubeczka dziecko może pić jak ze zwykłej szklanki. Jednak jest on wyposażony w specjalną silikonową uszczelkę, która ogranicza przepływ płynu. Ta uszczelka zapobiega również wyciekowi płynu, nawet gdy Wow Cup się przewróci. Jedynie gdy upadł z wysokości na podłodze pojawiło się kilka kropelek wody, ale zawartość kubeczka nie wylała się na podłogę. Dziecko może pić z każdej krawędzi kubka  – jest to tzw. kubek 360 stopni. Jest on również wyposażony w plastikową przykrywkę, dzięki czemu możemy bez obaw spakować Wow Cup do swojej torebki lub plecaczka naszego maluszka i ruszyć z nim w drogę. Mi jako mamie w kubeczku najbardziej spodobało się to, że jest on całkowicie bezpieczny dla dziecka. Podczas nauki picia z Wow Cup miałam pewność, że dzięki silikonowej uszczelce Nina nie zakrztusi się nadmiarem płynu. Moja córka dosyć wcześnie pożegnała się z butelką wyposażoną w smoczek. Od 7 miesiąca życia piła już wodę z dziecięcego kubeczka ze słomką. Jednak przed nauką picia ze szklanki miałam mnóstwo obaw. Kubeczek ma podobne działanie jak te, które wyposażone są w słomkę. Dziecko żeby napić się z kubeczka musi pociągnąć napój tak jak ze słomki. Z Wow Cup nauka picia jak ze szklanki przebiegła powoli i bez zbędnego stresu. Kubeczek nadaje się już dla dzieci od 12 miesiąca życia. Ma on pojemność 266 ml i kolejna ważna informacja  – można go myć w zmywarce.
Poza tym ma on bardzo fajny i nowoczesny design, oraz wesołą kolorystkę, która podoba się dzieciakom. Odkąd w naszym domu pojawił się Wow Cup wszystkie kubeczki wyposażone w słomkę odeszły w zapomnienie. Nina pijąc z kubeczka czuje się już dużą dziewczynką i nie chce wracać do słomki dla dzidziusiów 😉

Słyszałyście wcześniej o tym kubku? Jak uczyłyście swoje dzieciaki pic ze szklanki ?

Similar Posts