Jak ozdobić pokój nastolatka? – .

Wystrój pokoju nastolatka nie jest łatwą sprawą. Kiedy dziecko dorasta, potrzebuje całkowicie innej przestrzeni. Z jego czterech kątów znikają już zabawki, a pojawiają się ozdoby, które mają nadać im bardzo indywidualny charakter. 

Pomysłów na wystrój pokoju nastolatka, czy starszego dziecka znajdziecie w sieci całe mnóstwo. W tym wpisie postaram się podpowiedzieć, które z nich są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Wiadomo, że młodzi ludzie często zmieniają zdanie i zainteresowania, dlatego aranżując przestrzeń, w której spędzają najwięcej czasu, warto zadbać o to, by wystrój można było dostosować do tego, czym aktualnie się interesują. 

Ozdoby na ścianę

Ściany są świetnym materiałem, który daje ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o pokój nastolatka. Możemy zdecydować się na przykład na fototapetę, która może zostać wykonana nawet na zamówienie. Fajną opcją są także naklejki na ścianę. Mamy tutaj ogromny wybór wzorów, a wśród trendów królują motywy botaniczne, kwiatowe, czy zwierzęce. Naklejki ozdabiające ściany nie zostawiają śladów kleju, czy tłustych plam, dlatego po ich ewentualnym usunięciu nie musimy martwić się o konieczność malowania, czy remontu. 

Ciekawym sposobem na ozdobienie ścian są również plakaty w ramach, zdjęcia, które są osobistymi pamiątkami, a dla miłośnika podróży świetnie sprawdzą się mapy, na których można zaznaczyć odwiedzone już miejsca. Drewniane lamele sięgające od podłogi do sufitu zdecydowanie ocieplą przestrzeń i również będą ciekawym i jednocześnie naturalnym dodatkiem. 

Jeżeli pokój nastolatka potrzebuje nieco koloru, to nie musicie od razu ruszać po farby i pędzle. Odpowiednie dodatki nie tylko ożywią przestrzeń, ale nadadzą też przytulnego charakteru. Warto zainwestować zatem w dodatki tekstylne. Aby nieco odświeżyć design, wystarczy kupić nową narzutę na łóżko, kilka poduszek w kontrastujących kolorach, dobrać do tego pasujące zasłonki. Ciekawym dodatkiem będzie też kilka niewielkich dywaników. W ten sposób na pewno odmienimy pokój niedużym kosztem, a zyskamy całkowicie inne wnętrze. 

Jeżeli mamy trochę większy budżet można też rozejrzeć się za panelami tapicerowanymi, które sprawdzą się idealnie obok łóżka. 

Similar Posts