Jak przygotować dziecko na podróż w foteliku samochodowym? – .

Pierwsza dalsza podróż samochodem z dzieckiem zawsze stanowi niemałe wyzwanie nie tylko dla niego samego, ale i dla rodziców. Im szybciej jednak przyzwyczaimy dziecko do podróżowania tym najwygodniejszym środkiem transportu – tym lepiej. Przygotowanie dziecka do jazdy samochodem najlepiej rozpocząć stopniowo, rozsądnie rozkładając je w czasie. Zaplanowanie pierwszej dłuższej jazdy z dzieckiem z odpowiednim wyprzedzeniem – tak, by mieć czas poczynić odpowiednie przygotowania, to już połowa sukcesu.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni fotelik samochodowy

Obecnie na rynku jest tak wiele modeli, że wybór tego najodpowiedniejszego dla naszego dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Począwszy od marki, koloru, wzoru, wielkości, modelu, aż po dopasowanie wagowe – opcji do wyboru jest naprawdę sporo. Foteliki samochodowe to tak naprawdę najważniejsza kwestia podczas podróży z dzieckiem, bowiem to właśnie one zapewniają naszemu maleństwu bezpieczeństwo – nie tylko w razie wypadku. Przy wyborze najważniejszym czynnikiem będzie oczywiście dopasowanie fotelika do wagi i wieku dziecka, ale nie tylko. Równie ważnym kryterium jest tutaj dopasowanie do auta, czy też dodatkowe uchwyty, stojaki i pasy, gwarantujące nam wygodę i komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny podczas jazdy. Wiadomo także, iż niektóre modele są mniej lub bardziej wygodne dla dziecka – warto więc zrobić wywiad wśród innych rodziców, które foteliki najbardziej się sprawdzają.

Zawsze konsultuj podróż z lekarzem

Gdy Twoje dziecko cierpi na jakąś chorobę to koniecznie przed każdym wyjazdem udaj się do swojego lekarza rodzinnego, aby dowiedzieć się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do odbycia podróży. Zapytaj także o ewentualne zagrożenia i pamiętaj o poproszenie lekarza o wypisanie recept na najpotrzebniejsze lekarstwa (lub też takie, które dziecko przyjmuje na stałe). Nie zapomnij też o odpowiednio dobranym do wieku środku na chorobę lokomocyjną – ta potrafi zmienić  każdą podróż w istny horror.

Zacznij od krótkich dystansów i przyzwyczajania do fotelika samochodowego

Jeśli wiesz, że czeka Was daleka, kilkuset kilometrowa podróż, zacznij przyzwyczajać dziecko do jazdy na krótsze dystanse znacznie wcześniej. Dzięki temu zobaczysz jak dziecko reaguje na jazdę samochodem i czy wybrany fotelik samochodowy zakupiony np. na https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Foteliki-samochodowe/126 spełnia wszystkie oczekiwania. Wypróbuj jego różne ustawienia i sprawdź jak na nie zareaguje Twoja pociecha. Jeśli wszystko dopasujesz wcześniej, to podróż na długim dystansie będzie o wiele mniej stresująca.

Przygotuj auto na podróż

Poza oczywistym czyszczeniem i przeglądem auta staraj się, by samochodowe środowisko było przyjazne dziecku. Nie zapomnij o zabraniu ulubionego kocyka i zabawek, postaraj się też, aby muzyka nie był zbyt głośna. Pozwól poczuć dziecku, że podróżowanie może być przyjemne.

Similar Posts