Jak przygotować skórę do depilacji – .

Chociaż na tą chwilę za oknem jeszcze tego nie widać, to sezon na bikini zbliża się wielkimi krokami. Już teraz powinnyśmy pomyśleć o depilacji. Jednak, aby być zadowolonymi z jej efektów należy odpowiednio wcześniej przygotować do niej skórę.

Metod depilacji jest kilka. Najbardziej popularna jest wciąż maszynka do golenia. Jednak jest to sposób, który bardzo podrażnia i wysusza naszą skórę. Jest to też najmniej efektywna forma usuwania owłosienia. Ponieważ gładką skórą możemy cieszyć się zaledwie kilkadziesiąt godzin. Używanie maszynki powoduje także często wrastanie włosków, co potrafi prowadzić nawet do zapalenia mieszka włosowego. Kluczowym elementem dobrej kondycji naszej skóry jest jej systematyczne nawilżanie. Gdy dbamy o to regularnie to nasza skóra jest sprężysta i miękka w dotyku. Każdy rodzaj depilacji jest nieco obciążający dla skóry. Podczas tradycyjnego golenia bardzo łatwo o podrażnienia. Podobnie podczas depilacji woskiem. Skóra, która nie będzie odpowiednio nawilżona będzie miała utrudnione zadanie. Mogą pojawić się na niej nie tylko podrażnienia i zaczerwienienia, ale również drobne ranki. Przed każdą depilacją powinno się również zrobić peeling. Oczyści on skórę, uniesie włoski i sprawi również, że wszelkie balsamy i kremy będą się lepiej wchłaniały. Nie róbcie jednak peelingu bezpośrednio przed samym zabiegiem. Najlepiej wykonać go na 72h przed planowaną depilacją.
Najmniej inwazyjna dla naszej skóry jest depilacja laserowa. Jednak do niej też potrzebne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Taka metoda depilacji najlepiej sprawdzi się gdy mamy jasną karnację i ciemne włoski. Emitowane przez depilator światło dociera do cebulki włosa i trwale ją niszczy. Zabiegi trzeba powtarzać systematycznie co kilka tygodni, ale efekt jest na tyle zadowalający, że naprawdę warto. Przed taką depilacją, ani w trakcie jej trwania nie powinnyśmy się opalać. Dlatego jeśli planujecie skorzystać z takich zabiegów, to rozpocznijcie cały proces jesienią. Gwarantuję, że następnego lata będziecie cieszyć się cudownie gładką skórą. Sama stosuję tą metodę depilacji i nie wyobrażam sobie już do maszynki lub tradycyjnego depilatora.

Dbacie o odpowiednie przygotowanie skóry ?

Tags : ciało, lifestyle, URODA

Nowszy post Starszy post

Similar Posts