Jak robić lepsze zdjęcia ? – kurs fotografii od podstaw – .

Jak wiecie blog to nie tylko treść, ale również dobrej jakości zdjęcia. Swoją przygodę z fotografią zaczęłam kilka miesięcy po utworzeniu bloga. Na samym początku nie sądziłam, że zdjęcia, które będę umieszczać na blogu są aż tak ważne dla czytelników.

Po kilku miesiącach blogowania zauważyłam, że liczy się nie tylko to jakie wpisy na stronie umieszczam, a także ich kwestia wizualna. Żeby przyciągnąć do siebie czytelnika nie wystarczy chwytliwy tekst. Większość z nas jest wzrokowcami i przeglądając internet klikamy na obrazki, czyli zdjęcia. Im lepsza ich jakość, tym większe prawdopodobieństwo, że zainteresują one potencjalnego czytelnika, który z ciekawości odwiedzi Waszą stronę. Zdjęcia, które są umieszczone w pierwszych wpisach na blogu wykonywałam telefonem komórkowym nie mając kompletnie żadnego pojęcia o fotografii. Widząc jednak inne blogi z pięknymi zdjęciami poczułam niedosyt i zdecydowałam się na kupno aparatu. Jednak jak po czasie się okazało – dobry sprzęt to nie wszystko. Zrobienie pierwszego zdjęcia, z którego byłam w pełni zadowolona zajęło mi trochę czasu. Jak wiemy w życiu nic nie przychodzi samo i na wszystko musimy sobie zapracować, dlatego warto poszerzać swoje kwalifikacje.

Ja w związku ze swoimi postanowieniami noworocznymi zdecydowałam się zapisać się na kurs fotografii. Jako, że jestem mamą, to mój czas na naukę jest mocno ograniczony. Wybrałam najwygodniejsze dla mnie rozwiązanie, czyli kurs on-line. Interesujący mnie kurs znalazłam na platformie Udemy. Znajdziecie tam szkolenia praktycznie ze wszystkich kategorii. Samych kursów dotyczących fotografii znalazłam tam kilkanaście. Były one bardziej lub mniej zaawansowane. Ja postawiłam na kurs fotografii od podstaw. Aparat mam już 2 lata, ale doskonale wiem, że nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości. Dlatego kurs,który tłumaczy wszystko od początku wydał mi się najlepszym rozwiązaniem.


Kurs fotografii od podstaw prowadzony jest aż przez 4 instruktorów – mamy kilka różnych spojrzeń  na te same zagadnienia. Obejmuje on aż 21 godzin filmów instruktażowych, oraz 62 artykuły. Twórcy kursu udostępnili również 30 zasobów do pobrania. Co ważne, do kursu mam dostęp nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że mam dożywotni dostęp do wszystkich materiałów z kursu. Jeżeli czegoś nie rozumiem, to na spokojnie mogę wrócić i powtórzyć trudniejsze zagadnienia. Wszystko robię według własnego tempa i harmonogramu w domowym zaciszu. Z niczym nie muszę się spieszyć, ani do nikogo dostosowywać – co uważam za ogromny atut kursów on-line. Po ukończeniu kursu otrzymujemy oczywiście stosowny certyfikat. Pamiętajcie, że może to być kolejny punkt w Waszym CV. Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na Wasze wykształcenie i doświadczenie, ale również na to, czy jesteście otwarci na nową wiedzę i poszerzacie swoje horyzonty.

Jeżeli podobnie jak ja chcielibyście się dokształcić i odbyć kurs mam dla Was specjalną zniżkę. Wchodząc na stronę Udemy przez ten link wybrane kursy otrzymacie w cenie 34,99 zł. Myślę, że warto skorzystać jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na interesujący Was temat. Ja jestem zdania, że na naukę nigdy nie jest za późno i warto inwestować w swój rozwój. Ze swojego kursu jestem bardzo zadowolona. Kiedy dzieci kładą się spać mogę na spokojnie obejrzeć filmy instruktażowe i wykonać próbne zdjęcia aparatem.

Znacie tą platformę ? Korzystacie z kursów on-line ?

Similar Posts