Jak sprawić być by pierwsze kroki w samodzielność były bezpieczne? – .

Dorastanie to jeden z najtrudniejszych okresów zarówno dla dziecka jak i rodziców.  Nasz maluch idąc do szkoły nabiera pewności siebie i czuje się już bardzo “dorosły”. Jest to dla dziecka pierwszy krok w samodzielność. Podobnie jest z samotnym wychodzeniem na podwórko, czy pierwszym samotnym pójściem do sklepu.

Mama czekająca na 9-latka pod placem zabaw to już obciach, a wiadomo że rówieśnicy wykorzystają każdą okazję i nie zapomną tego wyśmiać. Dlatego chcąc czuć się spokojnie jako rodzice, ale również dać poczucie bezpieczeństwa naszemu dziecku warto skorzystać ze zdobyczy techniki. Mój syn właśnie wkracza w taki etap samodzielności. Pierwsze wyjścia na podwórko, wyjścia do osiedlowego sklepiku i zostawanie w domu bez rodziców. Szczerze mówiąc jestem z tych panikujących matek i ciągle uważam, że syn jest jeszcze zbyt mały. Jednak mam świadomość tego, że trzeba zacząć powoli zacząć odcinać pępowinę.


Na uniknięcie wielkiego stresu pozwoliła mi firma LOCON, oraz jej aplikacje. Mój syn stał się posiadaczem Zegarka Wodoodpornego, a my z mężem jesteśmy posiadaczami aplikacji – “Gdzie jest dziecko”, która razem z zegarkiem tworzy kompatybilną całość. Pierwsze samotne wyjścia na podwórko, czy do sklepu nie były zatem, aż tak stresujące. Zegarek pozwala nam bez żadnych przeszkód komunikować się z naszym dzieckiem i obserwować jego lokalizację z dokładnością do 5m. Podstawowe funkcje zegarka, to oczywiście lokalizacja GPS. Dzięki wbudowanemu nadajnikowi, możemy w naszym telefonie za pomocą aplikacji  – Gdzie jest dziecko?, sprawdzać na mapie, w którym miejscu znajduje się nasze dziecko. Poniżej możecie zobaczyć screen z mojego telefonu. Zegarek potrafi również zastąpić telefon komórkowy. Wypuszczanie dziecka samego z telefonem komórkowym nie jest jednym z najlepszych rozwiązań. Jak wiadomo telefon rozbrykanemu dziecku łatwo zgubić, lub narazić się na kradzież. Z zegarka Locon dziecko może zadzwonić do rodziców jak z telefonu komórkowego. W książce telefonicznej zegarka możemy wpisać dziecku 10 numerów telefonu. Wystarczy, że dziecko z książki jednym przyciskiem wybierze kontakt i z łatwością może zadzwonić do rodziców. Kolejną funkcją zegarka , która zapewni dziecku ogromne poczucie bezpieczeństwa jest przycisk – SOS. Guzik wystarczy przytrzymać przez kilka sekund, a zegarek wyśle informacje o tym, że dziecko potrzebuje pomocy – informacja ta jest wysyłana do wybranych kontaktów. Powiadomienia przychodzą w formie sms – ów i e-mail wraz z linkiem do lokalizacji dziecka. Jeżeli chcemy posłuchać tego, co dzieje się w otoczeniu dziecka możemy włączyć nasłuch. Podczas włączenia tej funkcji na wyświetlaczu nie pojawia się żadna dodatkowa informacja. Jeżeli coś nas zaniepokoi możemy sprawdzić co dzieje się w otoczeniu naszego dziecka. Jedna z równie ważnych wiadomości zegarek ładujemy tak samo jak telefon komórkowy. Jeżeli poziom baterii jest niski, również taka informacja dotarła do mnie przez sms i e-mail. W pełni naładowana bateria działa ok 3 dni.

Ja wybrałam zegarek wodoodporny model GJD.03, ponieważ przy żywiołowym chłopcu to najlepsze rozwiązanie. Zabawy w basenie na podwórku zegarkowi są nie straszne. Zegarek jest bardzo solidny i wytrzymały. Jego kolejne zalety to odporność na mróz i pył. Ma duży zakres regulacji paska, także nie ma problemu z dopasowaniem go do nadgarstka dziecka.

Kolejne urządzenie, które chce Wam opisać i które znacznie ułatwi mi codzienność to kamera. Niebawem się przeprowadzamy. Małe mieszkanie zamieniamy na piętrowy dom. Pokoje dzieciaków będą na piętrze, a nasza sypialnia na parterze dlatego chciałabym mieć podgląd na to co się dzieje na górze, zwłaszcza w nocy, zarówno ja i dzieci będziemy się wtedy czuli bezpieczniej. Dlatego zdecydowałam się też na kamerę, z którą mogę łączyć się w aplikacji – Bezpieczny Dom.

Kamera ma dosyć szeroki kąt widzenia, więc postawiona w holu na górze obejmie widokiem obydwa dziecięce pokoje. Dzieci będą się czuły bardzo bezpiecznie, wiedząc że nawet w nocy rodzice mają na ich oko. Kamera automatycznie przełącza się na tryb nocny, dzięki czemu możemy widzieć w ciemnościach. Możemy wykorzystać ją na różne sposoby, np: wyjeżdżając i zostawiając dom bez opieki, zawsze możemy zajrzeć co dzieje się w środku. Jeżeli zostawiamy dziecko z nianią możemy podejrzeć jak opiekuje się naszym dzieckiem. Kamera oprócz obrazu transmituje również głos. Możemy słyszeć co dzieje się w pomieszczeniu, ale także sami dzięki aplikacji powiedzieć coś co będzie słyszane w pomieszczeniu z kamerą – opcja bardzo przydatna jeżeli zostawiamy dziecko samo w domu. Jeżeli macie niesfornego zwierzaka, który pod Waszą nieobecność bardzo psoci, to kamera domowa również może okazać się świetnym rozwiązaniem. Sprzęt ma wbudowany czujnik ruchu, dzięki czemu żadne wybryki czworonoga nam nie umkną. Obrazem można sterować bezpośrednio z aplikacji, ustawiając sobie odpowiedni kąt widzenia. Zatem jeżeli tak jak ja chcecie sobie i swoim dzieciom ułatwić pierwsze kroki w samodzielność, to polecam Wam skorzystanie ze zdobyczy XXI wieku. Zegarek, który nosi Oskar daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa. Mój syn też czuje się znacznie pewniej, gdy wie że obliczu zagrożenia zawsze może skontaktować się z rodzicami. Będzie on również bardzo przydatny, gdy zacznie się rok szkolny. Oskar nigdy nie zabierał telefonu komórkowego do szkoły, bałam się, że go zgubi lub zamiast lekcją będzie zajmował się telefonem. Czasami zdarzyło mi się spóźnić kilka minut odbierając go z lekcji i wtedy zawsze dzwoniłam do nauczycielki. Teraz będę mogła o ewentualnym spóźnieniu powiadomić Oskara.Będzie też bardzo wygodny podczas szkolnych wyjść i wycieczek.

Jak Wasze dzieci wkraczały w samodzielność? A może ten etap dopiero przed wami?


Similar Posts