Jak urządzić pokoik dla małej dziewczynki ? Fototapety dla dzieci – .

Na blogu coraz więcej postów o pomysłach na urządzenie domu. Jesteśmy w trakcie aranżacji naszego domu, więc chętnie dzielę się swoimi koncepcjami na wnętrza. Ostatni wpis dotyczył wyboru mebli do kuchni i jadalni. Dzisiaj przedstawię Wam mój pomysł na pokoik dla małej dziewczynki.

Każda mała dziewczynka chce być księżniczką. Moja córka też marzy o balowych sukienkach, koronie i zamku. Często bawimy się w księżniczki, córka się wtedy przebiera, zakłada swoja koronę i chociaż ma zaledwie 3 latka urządza wielki bal. Na bal zaproszeni są wszyscy domownicy i oczywiście wszystkie lalki i maskotki. Dlatego urządzając nowy pokoik Ninki postanowiliśmy zrobić pokoik godny małej księżniczki.

Zacznijmy od ścian i podłóg. Wybraliśmy bardzo jasne szare panele podłogowe. Pokoik nie jest zbyt duży bo ma nieco ponad 10 m kwadratowych. Dlatego urządzamy go w jasnych kolorach by optycznie wydawał się większy. Kupiłam też białe drzwi pokojowe z przeszkleniami.

Ściany planuję pomalować również w jasnym kolorze. Na razie waham się pomiędzy kolorem różowym, a bardzo jasnym szarym. Jednak jedna rzecz jest już pewna i wybrana, na ścianie zakładamy fototapetę. W pokoiku ma zamieszkać mała księżniczka, więc wybraliśmy odpowiedni dla niej wzór – Zamek. Fototapetę znalazłam w sklepie artgeist.pl To już moje kolejne zakupy w tym miejscu. Jako że pierwszy produkt był bardzo dobry jakościowo, a samo zamówienie przebiegło wzorowo zdecydowałam się na kolejne zakupy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest to, że w sklepie możecie zamówić nie tylko fototapetę, ale również wszystkie akcesoria potrzebne do jej montażu.  W pudełku z moim zamówieniem znalazły się zatem: szczotka do tapet, nożyk do tapet, taśma, wałek, klej, mini ławkowiec, oraz szpatułka do wyrównywania powierzchni tapety. Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona, także dotarła do mnie w nienaruszonym stanie. Całą fototapetę, którą wybrałam dla Niny możecie zobaczyć na zdjęciu zapożyczonym ze sklepu. A poniżej są zdjęcia robione przeze mnie. Zdecydowałam się na rozmiar 153 cm x 153 cm. Zamontujemy ją na łóżkiem żeby niczym nie zasłaniać pięknego wzoru z księżniczką. Tapeta wykonana jest z fizeliny o gramaturze 120g/m2. Także jest gruba i solidna. Co dla mnie bardzo ważne –  druk wykonany jest bezzapachowymi i ekologicznymi tonerami, z czystym sumieniem mogę założyć ją w pokoju mojej córki. Wydruk jest również w 100% odporny na wodę, więc w razie zabrudzeń, (o które w dziecięcym pokoju nietrudno) możemy umyć ścianę do czysta. Tapeta przyszła w 1 długiej rolce o szerokości 50 cm. Są na niej zaznaczone odpowiednie miejsca cięcia, trzeba podzielić ją na 3 części, także jest bardzo wygodna w zakładaniu. Fachowiec od tzw. wykończeniówki powiedział, że nie będzie żadnego problemu z montażem. Widać również, że wydruk jest wysokiej rozdzielczości bo nie widać na nim żadnych pikseli. Jeżeli swoją fototapetę chcecie założyć sami to znajdziecie na niej dokładną instrukcję krok po kroku.Efekty po założeniu fototapety na pewno zobaczycie na moim instagramie. Z wykończeniem domu mamy trochę opóźnienia. Mieliśmy nieoczekiwane problemy z pokryciem dachu – uroki własnego domu. Jednak już teraz wiem, że moja mała księżniczka będzie zachwycona efektem. Co do mebli w pokoiku, na pewno będą białe i jak znam życie powstanie o nich całkiem oddzielny post 😉

Jak myślicie jaki kolor ścian dobrać do tej fototapety? Macie w swoich domach fototapety?

Similar Posts