Jak urządzić sypialnię w skandynawskim stylu? – .

Jesteśmy na etapie wykańczania sypialni. Jako, że cały dom zdecydowaliśmy się urządzić w skandynawskim stylu, to taka też będzie sypialnia. Zastosowaliśmy kilka nietypowych rozwiązań i pomysłów, którymi chciałam się z Wami podzielić.

Sypialnia w naszym domu dosyć mocno ewoluowała tzn. nic nie jest tak, jak miało być. Początkowo mieliśmy całkiem inny zamysł, inne rozmieszczenie okien, drzwi, garderoba, inne lampy i tak dalej.  Chcieliśmy zabudować część sypialni na garderobę, jednak stwierdziłam, że zdecydujemy się na dwie białe szafy. W miejscu gdzie miała być ściana garderoby wstawiliśmy podwójne tarasowe drzwi i dobudujemy kolejny ( już 3 ) taras. Poranna kawa w szlafroku na tarasie, to zdecydowanie to na co czekam z utęsknieniem. Kilka słów o ścianach. Moją pierwszą myślą były heksagony. Widziałam kilka wizualizacji ścian z kolorowymi panelami w kształcie plastrów miodu. Znalazłam takie, które wydawały się być idealne. Jednak po zamówieniu ponad miesiąc czekałam na dostawę, a producent cały czas przeciągał termin doręczenia. Nie miałam już cierpliwości i postanowiłam poszukać jakiejś innej inspiracji. I tak po kilku dniach rozmyślań i przeglądania internetu trafiłam na tapicerowane panele ścienne. Zastępują one zagłówek łóżka i zdecydowanie ocieplają wnętrze. Będą to szare panele o wymiarach 30 cm x 40 cm. Jako, że wspomniane panele uczynią naszą ścianę “miękką”, to zdecydowałam się na bardzo proste, białe łóżko. Oczywiście dobierzemy do niego też dwie nocne szafki. Wstawkę z miękkich paneli zrobimy również przy tarasowym oknie. Wszystkie ściany malujemy na biało. Żeby wszystko nie zlało się w jedną całość zamontujemy na podłodze szare panele.

Must have w tym stylu i coś, o czym marzę od dawna to fotel skandynawski. Będzie on idealnym dopełnieniem całej sypialni. Stanie obok mini biblioteczki, którą planuję tam umieścić. Jeszcze nie zdecydowałam, czy będzie to tak zwany “uszak”, czy pójdę w bardziej nowoczesny design. Wiem na pewno, że szafy i duża komoda, którą planuję tam kupić będą jak najbardziej tradycyjne. Kwestia fotela pozostaje jeszcze do dyskusji, jednak mamy trochę czasu na ostateczną decyzję. Jedno wiem na pewno – będzie obity szarym materiałem.

W sypialni znajdzie się też toaletka, która pomieści wszystkie moje kosmetyki. Będzie ona zabudowana w specjalnie przygotowanej do tego celu wnęce. Oprócz półek na wszystkie moje skarby znajdzie się tam też duże lustro i odpowiednie do wykonania makijażu sztuczne oświetlenie. Toaletka, oprócz fotela ( na którym będę czytać książki) była moim drugim marzeniem. Sypialnia jest dosyć duża, bo to niemal 23 m kwadratowe. Znajdzie się w niej aż 7 punktów oświetlenia. Wszystko oczywiście zaprojektowane i przemyślane przez mojego męża. Wszystkie lampy będą czarne. Lampki nocne będą zwisały bezpośrednio z sufitu nad szafki nocne. Będziemy szukać dwóch jak najprostszych lamp, bez żadnych ozdobników. Jeden punkt świetlny przeznaczony będzie do toaletki. Pozostałe 4 to pojedyncze żyrandole spotlighty, które utworzą na suficie kwadrat w pozostałej części pokoju. Cieszę się, że zmieniliśmy plany i nie zabudowaliśmy garderoby w sypialni. Nie zmniejszyliśmy tym samym jej powierzchni i mogę sobie pozwolić na swobodną realizację wszystkich swoich aranżacyjnych pomysłów. Wiecie za co lubię skandynawski styl? Za prostotę, ponadczasowość, świeżość i jasne kolory – tego wszystkiego brakowało mi w poprzednim mieszkaniu.

W jakim stylu urządzone są Wasze sypialnie?


Zdjęcia mebli pochodzą ze sklepu edinos.pl

Similar Posts