Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac na zewnątrz? – .

Pracownik powinien być nie tylko osobą wydajną i sumienną, ale przede wszystkim bezpieczną. To właśnie po stronie pracodawcy należy zapewnienie zatrudnionemu odpowiednich warunków. Nie bez znaczenia jest także stosowanie się przez pracownika do wszystkich zaleceń i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. 

Wiele razy media obiegają informacje dotyczące wypadków w pracy. Przepisy BHP w wielu firmach nadal są nagminnie łamane i lekceważone. Dopuszczają się tego nie tylko pracodawcy, ale też pracownicy, którzy wielokrotnie bagatelizują czekające na nich zagrożenia. 

Ochronna odzież robocza

Ważnym elementem ochrony podczas pracy jest odpowiednia odzież. Powinna być ona dostosowana do wykonywanego stanowiska. Nie tylko być wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Ubrania robocze pracowników fizycznych powinny być wykonane z materiałów zapewniających maksymalny komfort pracy. W zależności od zakresu obowiązków i prac, jakich podejmuje się osoba zatrudniona, powinny być one uszyte z materiałów niepalnych, czy odpornych na substancje chemiczne. 


Ważne jest także odpowiednia widoczność zwłaszcza dla pracowników na budowach. Jesienią gdy brakuje słońca, a dzień jest znacznie krótszy, idealnym rozwiązanie będzie kurtka robocza odblaskowa. Zapewnia ona widoczność nawet z dużej odległości i pozwoli uniknąć przykrych sytuacji, a nawet wypadków. Sprawdzi się idealnie zwłaszcza dla osób pracujących w terenie, gdzie poruszają się samochody, czy maszyny budowlane. 

Przy wyposażaniu pracownika konieczne jest pamiętanie także o odpowiednim obuwiu ze wzmocnionymi noskami i stabilną piętą, które ochronią stopę i zapewnią komfort pracy. Jednym z najważniejszych elementów w wielu przypadkach jest także kas chroniący przed urazami głowy, o które na przykład na budowach nie trudno. 

Similar Posts