Jak zadbać o formę na lato? – .

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Jest to też pora, kiedy zazwyczaj postanawiamy zadbać o swoją formę. Motywuje nas piękna pogoda i świadomość, że już niebawem zacznie się sezon bikini.

Jeżeli brakuje Wam samozaparcia i silnej woli najlepszą opcją będzie trener personalny. Taka osoba pomoże dostosować trening do Waszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Ułoży specjalny plan treningowy i będzie motywować, gdy zaczniecie wątpić w swoje własne siły.

Jak przygotować formę na lato ?

Jeżeli dopiero zaczynacie, to najlepiej na początku wykonywać same ćwiczenia rozciągające, które przygotują mięśnie do zwiększonego wysiłku. Po kilku dniach przygotowań możecie zacząć wprowadzać ćwiczenia aerobowe i siłowe. Pamiętajcie, że jeżeli nie chcecie chodzić na siłownie, to możecie skorzystać z usług trenera personalnego również w domowym zaciszu. Wszystko zależy od Waszych indywidualnych ustaleń. 

Kolejnym elementem dbania o formę jest odpowiednio zbilansowana dieta. Podstawą jest wyrobienie sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Warto będzie wyeliminować kilka niezbyt zdrowych produktów. Kluczowa będzie rezygnacja ze słodyczy i fast foodów, które są tak zwanymi pustymi kaloriami i nie wnoszą żadnych korzyści dla organizmu. W ptzypadku jeżeli chcemy wspomóc nasze ćwiczenia dietą, powinniśmy zwiększyć ilość dobrych kalorii, które dostarczamy naszemu ciału. Dieta zatem powinna być bogata w błonnik. Jego najlepszym źródłem są warzywa, które możemy jeść praktycznie bez ograniczeń. Owoce są doskonałym, naturalnym źródłem wielu witamin, jednak trzeba uważać na zawarty w nich cukier. Warto również zminimalizować ilość czerwonego mięsa w diecie na rzecz białego mięsa lub ryb. Te drugie są bogate w kwasy omega. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Similar Posts