Jak zorganizować firmową imprezę ? – .

Zabawa w gronie współpracowników i szefostwa, to już nieodłączny element w świecie biznesu. Firmy, zwłaszcza te większe, pragną scalić swoją załogę i sprawić, by pracownicy na różnych szczeblach mogli lepiej się poznać. Dlatego imprezy firmowe na stałe wpisują się w kalendarz pracy.

Pracując w dużej korporacji sama doświadczyłam tego, że niektóre osoby, z którymi współpracowałam na co dzień, znałam jedynie z mailowej korespondencji lub wykonywanych telefonów. Jeżeli poznamy kogoś osobiście, to znacznie łatwiej nam rozmawiać i ustalać pewne rzeczy wiedząc z kim rozmawiamy. Organizacja imprez firmowych, to najlepszy sposób na to aby dobrze poznać całą załogę. Zabawę w firmowym gronie można zorganizować na kilka sposobów.

1. Wyjazd integracyjny

Jest to bardzo popularna forma takich imprez. Zazwyczaj pracodawcy decydują się na weekendowe wyjazdy. Często aby oderwać się od pospiechu i zgiełku miasta wybierane są ośrodki agroturystyczne. Taka forma spędzania czasu z współpracownikami mi osobiście podoba się najbardziej. Mamy tutaj połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po pierwsze przez kilka dni jesteśmy w stanie naprawdę dobrze poznać inne osoby – zobaczyć je w różnych sytuacjach. Kolejny plus takich wyjazdów integracyjnych za miasto, to fakt, że na łonie natury naprawdę możemy wypocząć. Tutaj też do dyspozycji będziemy mieli znacznie więcej atrakcji: wspólne ognisko, jazda na quadach, grzybobranie, spływy kajakowe, wszelkiego rodzaju sporty, wycieczki rowerowe. Taki wyjazd zaplanowany na kilka dni dostarczy nam na pewno wielu miłych wspomnień.

2. Piknik firmowyCzęsto firmy organizują pikniki, na które zapraszają nie tylko swoich pracowników, ale również ich najbliższą rodzinę. Są to również imprezy zaplanowane na powietrzu, więc można liczyć na najróżniejsze zabawy. Atrakcje na piknik firmowy często dotyczą nie tylko pracowników, ale także ich dzieci. Firmy zapraszają zazwyczaj zespół lub dj’a, ponieważ muzyka to obowiązkowy element takiej zabawy. Organizowany jest wspólny grill lub innego rodzaju poczęstunek. Na dzieci czekają najróżniejsze zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów. Plusem takich pikników jest właśnie to, że możemy zabrać całą rodzinę. Dzieci mają zapewnioną opiekę podczas zabawy, a my możemy spędzić miło czas ze współpracownikami i lepiej się poznać.

3. Imprezy tematyczne

Jest to chyba najmłodszy wśród wszystkich trendów wśród imprez firmowych. Od pracowników wymaga nie tylko pojawienia się na imprezie, ale również wczucia się w klimat. Na tego typu zabawę potrzebne są odpowiednie stroje, specjalnie dobrane jedzenie, oraz dopasowana muzyka. I tutaj również można prześcigać się w pomysłach co do tematu przewodniego takiej imprezy. Słyszałam już o imprezach w stylu: retro, hawajskim, disco, country, lat 70 – 80 -90, kostiumowym, lub tych dotyczących konkretnego kraju. Taka zabawa wymaga od organizatorów nie lada zaangażowania. Nie są to imprezy “typowe”, dlatego są tak bardzo atrakcyjne. Pracownicy zwłaszcza w młodych, kreatywnych zespołach bardzo chwalą sobie taka formę wspólnego spędzania czasu.


Na który tym imprezy firmowej najchętniej byście poszli?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts