Jak zrobić dobre zdjęcia na bloga – .

Tworzenie bloga to przede wszystkim odpowiednia treść, która przyciągnie czytelników i chociaż jest ona najważniejsza, to nie obejdzie się też bez innych czynników. Bardzo ważna jest strona techniczna, ale trzeba także sprawić, by czytelnik szybko wertujący sieć zajrzał akurat na naszą stronę. Bardzo pomocne są w tym zdjęcia. 

Wiele razy zdarzyło się, że klikacie w artykuł w sieci tylko i wyłącznie ze względu na zdjęcie, które Was zainteresowało. Dopiero później oceniacie samą treść. Dlatego tak ważne jest to, abyście również zadbali o fajne i przyciągające oko zdjęcia na swoim blogu. 

Ja najbardziej preferuje zdjęcia robione w plenerze. O ile sprzyja temu pogoda, to powinniśmy jak najbardziej to wykorzystywać. Nic nie zastąpi bowiem naturalnego światła. Do zrobienia zdjęć na zewnątrz często wystarczy jedynie aparat, jaki mamy w telefonie komórkowym. Obecnie jest dużo fajnych, a nawet darmowych aplikacji, które pomogą nieco podrasować takie kadry, aby wyglądały jak najbardziej profesjonalnie. Możemy dowolnie zmieniać jasność, kolory, dodawać gadżety, a przede wszystkim popracować nad ostrością. 

Tła fotograficzne

Chociaż jesień i zima to też czas kiedy możemy fotografować na dworze, to znacznie trudniej o dobre światło, ale także o czas. Bardzo szybko robi się wtedy ciemno. W tym czasie warto stworzyć domowe studio. Przyda nam się odpowiednie oświetlenie – lampy do telefonu lub aparatu, ale warto pomyśleć także o tłach, a te znajdziecie pod tym linkiem https://bingoland.pl/tla-fotograficzne/czarne. Warto wybierać, te jednokolorowe, ponieważ one najlepiej wyeksponują fotografowany produkt, lub osobę. Cała uwaga skupi się na fotografowanym obiekcie, a nie na tym, co będziemy widzieć z tyłu. 

Similar Posts