Jaką pralkę wybrać do małej łazienki ? – .

W niewielkim mieszkaniu liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni. Dlatego, aby urządzić się w przestronny sposób, musimy to robić rozważnie. Najmniejszym pomieszczeniem jest niemal zawsze łazienka. To przecież jednak w niej musi zmieścić się pralka. 

Jaką pralkę wybrać do niedużej łazienki?

Producenci AGD wychodzą na przeciw swoim użytkownikom tworząc coraz bardziej kompaktowe rozwiązania. Mała łazienka zawsze wiązała się z ograniczonymi możliwościami co do wyboru pralki. Wiadomo, że nie jest to mały sprzęt, a w każdym domu jest niezbędny. Dlatego aby sensownie zaplanować przestrzeń w małej łazience powinniśmy postawić na praktyczne rozwiązanie, czyli pralkę ładowaną od góry. Pralki takie są dużo węższe od tych tradycyjnych i nie potrzebują zajęcia dodatkowej przestrzeni, która umożliwi swobodny załadunek i rozładunek prania. Jest to ogromna oszczędność miejsca, a dzięki nowym pralkom marki Electrolux, niewielka pralka staje się naprawdę “wielkim” sprzętem. 

Electrolux PERFECTCARE 600

To ładowana od góry pralka z nowej linii Electrolux. Jest niewielkich rozmiarów i zmieści się dosłownie w każdej, nawet najmniejszej łazience. U mnie stanęła w wejściu do łazienki i absolutnie nie ogranicza swobody przejścia. Mimo swoich skromnych gabarytów zmieści załadunek 6 kg prania. Jest to całkiem spora ładowność przy takiego typu pralkach. 

Programy prania i dodatkowe funkcje

Oprócz tradycyjnych programów takich jak bawełna, czy syntetyki znajdziemy również programy: sportowy, denim, antyalergiczny. Ciekawym programem jest też “szybki” – zaledwie 14 minutowy  (idealny do odświeżenia zasobów szafy).  W pralce zastosowano dodatkowe rozwiązania takie jak Sensi Care. Jest to system, który dba o nasze ubrania. Załadunek ubrań za każdym razem jest ważony i pralka sama dostosowuje długość cyklu do ilości prania. Przez krótsze pranie możemy dłużej cieszyć się jakością naszych ubrań. Eco TimeMenager pozwala skrócić czas prania, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również wodę i energię. Każdy z nas lubi jak wypranie ubrania zatrzymują świeżość na długi czas. Tutaj z pomocą przychodzi funkcja SoftPlus, która pozwala na równomierne rozłożenie płynu zmiękczającego, dzięki czemu pranie utrzymuje dłużej świeżość. Wszystkie te funkcje poprzez maksymalne skrócenie czasu prania mają za zadanie ochronę naszej odzieży. U mnie świetnie sprawdza się program Denim, który dopiera jeansy nie powodując odbarwień i zagnieceń. Szybki 14 minutowy program, będzie bardzo przydatny w domu, w którym są dzieci. Sprawdza się w sytuacjach kryzysowych, np gdy dzieci wyleją sok na kocyk. Wtedy szybka interwencja pralki i za kilka godzin ukochany kocyk jest już gotowy do przytulania.

Opinia z użytkowania

Pralka jest w moim posiadaniu już od 3 miesięcy. Niejedno ciężkie pranie już za nami. W domu, w którym jest dwójka dzieci, sprawna i niezawodna pralka, to podstawowy sprzęt AGD. Pralkę polubiłam nie tylko za jej niewielkie gabaryty, ale również za prostotę i intuicyjność obsługi. Na zdjęciach możecie zauważyć, że oprócz tradycyjnego programatora, pralka została wyposażona również w elektroniczny panel sterowania. Dzięki niemu mamy większa kontrolę nad czasem naszego prania. Pralka ładowana od góry kojarzyła mi się zawsze z niewygodą. Jednak w praktyce okazało się, że to pralki ładowane od frontu wymagają większej gimnastyki podczas załadunku i rozładunku prania. Mój model to Eletrolux EW6T4261P.

Co myślicie o pralkach ładowanych od góry ?

Similar Posts