Kosmetyki które trzeba mieć w wakacyjnej kosmetyczce – .


Sezon urlopowy w pełni. Warto pomyśleć o tym, jakie kosmetyki powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce podczas wyjazdu. Jeżeli wybieramy się w nieznane nam miejsce, jest to dodatkowo ważne, ponieważ nie będziemy musieli urządzać poszukiwań.
 Lato to czas błogiego lenistwa, ale nie należy zapominać o tym, że nasza skóra, włosy i paznokcie potrzebują wtedy szczególnego wsparcia. Słońce, piasek i słona woda nie mają dobrego wpływu na nasz wygląd. Dlatego musimy pamiętać o nawilżaniu i nawadnianiu skóry i włosów.

Kremy i balsamy nawilżające

Przed wyjazdem na urlop, warto wykonać peeling całego ciała. Gdy nasza skóra będzie świeżo po kąpieli słonecznej, niestety zdzieranie martwego naskórka, nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Dlatego taki zabieg warto wykonać tuż przed podróżą. Oczywiście kluczowe jest nawilżanie skóry. Powinniśmy zabrać ze sobą porządny balsam nawilżający, który odpowiednio nawodni wszystkie warstwy skóry. Jeżeli chodzi o wygrzewanie się na słońcu, to w naszej kosmetyczce niezbędne będą balsamy i kremy z filtrem. Tutaj nie powinniśmy oszczędzać i zaopatrzyć się w tak zwane kosmetyki apteczne. Apteka internetowa Aptisan.pl, jest dobrze wyposażona w takiego rodzaju ochronne kosmetyki. Podczas zakupów nie można zapomnieć również o ochronnej pomadce. Ponieważ słońce bardzo wysusza skórę na ustach.

Dodaj napis

Już podczas przygotowań do urlopu warto pomyśleć o zabezpieczeniu włosów i skóry głowy. Podobnie, jak skórę tak i włosy trzeba odpowiednie nawilżyć. Słońce i słona woda mają na nie bardzo zły wpływ. Włosy pod ich wpływem tracą blask, stają się matowe i sztywne. Podczas urlopu powinno się pamiętać o noszeniu nakrycia głowy, a przede wszystkim o używaniu mocno nawilżającego szamponu, oraz odpowiedniej maski. Przed wyjazdem warto też wykonać olejowanie włosów, oraz skalpu. Jest to zabieg, który zapewni odpowiednią dawkę nawilżenia i pozwoli ochronić nasze włosy przed szkodliwym wpływem pogody.

Similar Posts