Masaż tajski i relaksacyjny – .

Masaż to jedna z najbardziej skutecznych form relaksu. Zapewnia on nie tylko dobre samopoczucie, ale ma także właściwości lecznicze. Jest wiele różnych technik masażu, a każda z nich działa na nasze ciało w inny sposób. W tym poście dowiecie się co charakteryzuje masaż tajski i masaż relaksacyjny.

1. Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny ma za zadanie wprowadzić nas w stan błogiego i głębokiego relaksu. Rozpoczyna się on zazwyczaj od głaskania ciała  i tak samo tez się kończy. Jest to w początkowej fazie przygotowanie naszej skóry. W końcowej fazie masażu jest to wyciszenie. Poprawia to również krążenie limfatyczne. W następnych fazach następuje ugniatanie i uciskanie, które nie są bolesne, wręcz przeciwnie – pozwalają odprężyć się mięśniom. Masaż ten koi i uspokaja nas nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Jest on wykonywany przy użyciu specjalnych olejków lub innych kosmetyków. Dla wzmocnienia efektu masażyści korzystają z dobrodziejstw aromaterapii lub muzykoterapii. Aromatyczne olejki działają na organizm wyciszająco. Jest kilka technik masażu relaksacyjnego: klasyczny, ujędrniający, aromaterapeutyczny, gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi, Shiatsu, specjalny masaż dla kobiet w ciąży, Lomi Lomi.

2. Masaż tajski


Masaż tajski jest techniką głębokiego masażu. Jest to technika, która wykorzystuje również elementy jogi. Wykonywany jest ona w kilku pozycjach na plecach, na brzuchu, na boku, a nawet na siedząco. Masażysta uciska nasze ciało kciukiem, całą dłonią, a nawet stopą czy kolanem. Poprzez właściwy ucisk regulowana jest energia w naszym ciele. Uciskanie oddziałuje też pozytywnie na układ nerwowy. Jest to masaż podczas którego stosuje się również aromatyczne olejki. Rozpoczyna się on zawsze od stóp, a następnie kierowany jest ku górze. Kończąc na twarzy i głowie. Jedną z ciekawostek jest to, że masaż ten wykonywany jest w cienkim, przewiewnym ubraniu. Dla wielu osób, które mają problem z odkrywaniem swojego ciała, może stanowić to spory atut. Masaż ten nie tylko relaksuje, ale również poprawia elastyczność stawów, ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu. uśmierza bóle mięśni i zdecydowanie dodaje energii. Jeżeli chcecie skorzystać z dobrodziejstw tej techniki masażu zapraszam na https://www.thaisun.pl/pl/ gdzie możecie dowiedzieć się znacznie więcej.

Chodzicie do masażysty? Jakie techniki masażu stosujecie u siebie?

Similar Posts