Muzyczne zabawki dla dzieci – .

Wprowadzanie małego dziecka w świat dźwięków, to jeden z bardzo ważnych etapów rozwoju. Najlepiej jest oczywiście robić to w formie zabawy. Dlatego tak ważnym jest otaczanie naszego malucha zabawkami, które nie tylko bawią, ale również uczą. 

Muzyczne zabawki dla dzieci, to jeden z najprostszych i najbardziej przyjemnych sposobów na naukę dźwięków dla dziecka. Przedmioty takie są kolorowe, co niewątpliwie zachęca malucha żeby po nie sięgnąć. A jeśli dodatkowo jest na nich bohaterka ulubionej bajki, to zapewne staną się jedną z ukochanych zabawek. Muzyka jest sposobem nie tylko na zabawę, ale również na rozładowanie napięcia u dziecka. Łagodne i rytmiczne melodie mają wyciszający wpływ na małego człowieka.
Gitarka elektryczna, to właśnie jedna z takich zabawek. Jest wykonana z kolorowego i bardzo trwałego plastiku. Nie straszne jej żadne upadki. Idealnie nadaje się dla małych muzyków. Dziecko nie tylko może przełączać pojedyncze dźwięki, ale również włączyć ulubione, popularne melodyjki. Gitarę włączamy za pomocą suwaka, możemy nim też regulować głośność. Na gryfie gitary znajdują się 4 kolorowe przyciski. Po naciśnięciu każdy z nich wydaje dźwięk i podświetla się. W miejscu strun znajduje się rolka, która wydaje dźwięki różnych gitar: basowej, elektrycznej, akustycznej. Na korpusie gitary znajdują się również 3 przyciski dzięki którym mały muzykant może włączyć ulubione melodyjki np: Panie Janie, lub dźwięk perkusji. Drążek umieszczony na skraju gitary, to królestwo rockowych dźwięków. Oprócz muzyki, świateł i kolorów, maluch może również liczyć na towarzystwo uwielbianej przez wszystkie dzieciaki Świnki Peppy. Bębenek interaktywny również jest idealną propozycją dla małego odkrywcy dźwięków. Bębenek typu bongos to świetna zabawa dla małych rączek. Podobnie jak w przypadku gitary elektrycznej możemy tu liczyć nie tylko na zabawę dźwiękami, ale również efekty świetlne. Bębenek włączamy za pomocą suwaka. Górna część bębenków po naciśnięciu przez dziecko podświetla się na zielono lub na czerwono no i oczywiście wydaje dźwięki. Na korpusie bębenka znajdują się przyciski, które włączają pojedyncze dźwięki lub melodyjki. Włączając melodię dziecko może jednocześnie grać do muzycznego podkładu. Bardzo fajną opcją tego bębenka jest możliwość nagrywania zagranych dźwięków. Jest to dla dziecka bardzo świetna atrakcja. Zabawki te są kolorowe i lekkie. Małe dziecięce rączki bez problemu poradzą sobie z obsługą przycisków.  Idealnie sprawdzą się dla brzdąców, które już samodzielnie siedzą, ale i dla starszych przedszkolaków, które zechcą tworzyć własne nieskomplikowane melodie. Jeśli nie wyłączycie zabawek, to przypomną one o tym sygnałem dźwiękowym. Niewątpliwym atutem jest obecność na instrumentach ulubionej bohaterki dziecięcych bajek Świnki Peppy. Zabawki takie rozwijają nie tylko słuch i wzrok. Mają one wpływ także na rozwój motoryki małej – naciskanie przycisków, chwytanie, oraz motoryki dużej – taniec, śpiew. Interaktywne zabawki to sposób na pokazanie dziecku otaczającego je świata w najbardziej przystępny dla małego człowieka sposób. Te, oraz inne zabawki znajdziecie u dystrybutora HH Poland.

Nowszy post Starszy post

Similar Posts