Narzędzia ogrodowe do podlewania – .

Z dnia na dzień słupki rtęci idą w górę. Kwiecień to już najwyższy czas na rozpoczęcie prac w przydomowych ogrodach. Z zimowego letargu wybudziły się już kwiaty, krzewy i drzewa. Wszystko dookoła kwitnie , więc pora pomyśleć o narzędziach do ogrodu.

W tym artykule kilka porad na temat narzędzi do podlewania, które przydadzą się w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie. Wybór jest naprawdę spory, a każde z tych urządzeń znacznie ułatwi nam pracę. Czasy gdy biegało się z konewką już dawno odeszły w zapomnienie.

1. Węże ogrodowe
Odpowiednie węże do rozprowadzenia wody po ogrodzie to podstawa. Mogłoby się wydawać, że w tej kwestii sprawa jest prosta. Jednak przez ostatnich kilka lat producenci prześcigają się w pomysłach jak udoskonalić nawet tak prosty przedmiot. Dostępne są węże, które się nie skręcają oraz takie, które są rozciągliwe. Te drugie są bardzo lekkie i poręczne. Zmieszczą się nawet w niewielkiej komórce na narzędzia. Jeżeli chcecie stworzyć w ogródku coś bardziej profesjonalnego szukajcie pod hasłem węże przemysłowe. Znajdziecie tam sprzęt o różnym przekroju i przeznaczeniu. Do węży można oczywiście dokupić akcesoria takie jak np: wieszak. Możemy przymocować go w okolicach kranu i na nim trzymać wąż. W sprzedaży dostępne są też specjalne wózki, które znacznie ułatwią nam przemieszczanie się z nim po ogrodzie. Węże wykonane z gumy, zwłaszcza te dłuższe potrafią być naprawdę ciężkie, a dźwiganie ich znacznie obciąża nasz kręgosłup.

2. Zraszacze


Zraszacze to najlepsza opcja do podlewania dużych powierzchni. I tutaj wybór mamy przeogromny. Zraszacze rotacyjne, wahadłowe, dookolne. Plusem tego urządzenia jest to, że podlewa równomierne i możemy zrosić nim naprawdę duże powierzchnie. Możemy ustawić różną moc i rodzaj strumienia wody. z doświadczenia wiem, że zraszacze w upalny dzień to też jedna z najlepszych dziecięcych zabaw 😉 Na wspomniane wcześniej węże ogrodowe również możemy kupić tzw. pistolety, które pełnią funkcję ręcznych zraszaczy.

3. Systemy nawadniająceJeżeli dysponujecie środkami finansowymi możecie pomyśleć nad założeniem w swoim ogrodzie systemu nawadniającego. Tutaj macie dwie opcje, albo wynajmujecie firmę, która zajmie się całą inwestycją, albo spróbujecie zrobić to we własnym zakresie. Są firmy, którym wystarczy wysłać zdjęcia i plany swojego ogrodu, a oni w ramach zakupu u nich systemu zraszającego wykonają cały projekt wraz z instrukcją montażu. Jest to rozwiązanie dosyć kosztowne, ale całkowicie bezobsługowe. Na pewno zaoszczędzicie sporo czasu i unikniecie niepotrzebnego codziennego wysiłku.

Jak podlewacie swoje ogrody? Jakich narzędzi używacie? Tags : dom i wnętrza, lifestyle

Nowszy post Starszy post

Similar Posts