Nauka przez zabawę dla najmłodszych – .

Tak naprawdę bawiąc się z naszym dzieckiem cały czas uczymy je czegoś nowego. W najmłodszych latach życia poznawanie otaczającego świata odbywa się poprzez zabawę. Ja ostatnio postanowiłam zacząć trenować z moją córką znajomość literek i cyferek – oczywiście wszystko w formie jak najlepszej zabawy.

Z pomocą przyszedł nam sklep Król Zabawek, gdzie zamówiłam dla Niny dwa zestawy do zabawy. Kilka lat temu do łask wróciły drewniane zabawki dla dzieci, a wręcz stały bardzo pożądane. 

Chyba wszyscy są już zmęczeni wszechobecnym plastikiem dlatego zabawki wykonane z drewna robią ostatnio furorę. Ja też chętnie kupuje swoim dzieciakom takie zabawki i mamy bardzo sporą kolekcję. 

Po pierwsze są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, no i bezpieczniejsze, bo nie zawierają żadnych wątpliwego pochodzenia składników. Dla mnie też są bardziej klimatyczne i ciepłe – mam nadzieję, że wicie co mam na myśli 😉

Dla Niny zamówiłam dwa drewniane zestawy: Alfabet i Liczby. Pierwszy zestaw składa się z 26 magnetycznych puzzli. Jest to alfabet w języku angielskim, ale zupełnie nam to nie przeszkadza, uznajemy to za plus. 

Nina, mimo iż ma niecałe 3 lata świetnie radzi sobie z tym językiem, a każda dodatkowa zabawka nie tylko utrwala jej wiedzę, ale pozwala poznać nowe słowa. Na każdym magnesie znajduje się kolorowa literka i rysunek, oraz nazwa zwierzątka w języku angielskim.

Drugi zestaw to liczby. Znajduje się w nim 20 sztuk magnesów. Na każdym oczywiście liczba i dla ułatwienia rysunek z ilością sztuk – tak aby dziecko mogło sobie wszystko dokładnie policzyć. Cyferki również dla utrwalenia powtarzamy sobie w języku polskim i angielskim 😉Obydwie zabawki zapakowane są w drewniane pudełeczka także po skończonej zabawie nie ma problemu z przechowywaniem. Pudełka podobnie jak same magnesy są bardzo solidne i na pewno posłużą nie jednemu dziecku na bardzo długi czas. W drewnianych zabawkach trzeba zwrócić uwagę, czy są one dobrze zeszlifowane, żeby nie pojawiła się na nich żadna zadra. Tutaj muszę przyznać, że magnesy są bardzo starannie wykonane i o żadnych zadrach nie ma mowy.

Uczycie Wasze dzieci poprzez zabawę? Lubicie kupować drewniane zabawki?

Do łask wracają nie tylko drewniane zabawki, ale także inne naturalne materiały. Jeszcze do niedawna w sklepach znajdowały się jedynie plastikowe i metalowe półki. Teraz firmy stawiają bardzo często na stojaki tekturowe. Takie można znaleźć między innymi w Stprint. To doskonały pomysł na wyeksponowanie konkretnego produktu, czy promocji. 

Opcja ta sprawdzi doskonale zwłaszcza w przypadku sezonowej sprzedaży, czy limitowanych edycji produktu. Będzie też świetnym rozwiązanie w przypadku promocji, ponieważ zwróci uwagę klientów. 

Plusem tego, że stojak jest wykonany z tektury, to po tym jak przestanie być przydatny może trafić do selektywnej zbiórki i zostać ponownie wykorzystany. 

Similar Posts