Nauka to świetna zabawa – Squla.pl – .

Wielkimi krokami zbliża się kolejny już dla nas rok szkolny. Oskar od września zaczyna naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej. Wszyscy rodzice zapewne wiedzą jak ciężko jest nakłonić rozbrykanego 8 latka do nauki. Jednak jeżeli chodzi o czas spędzony przy komputerze lub tablecie dzieci nie znają ograniczeń. Warto zadbać o to, by połączyć przyjemne z pożytecznym – taką alternatywą zarówno dla dzieci jak i rodziców jest platforma internetowa Squla.pl

Na platformę trafiłam w internecie zupełnie przypadkowo i postanowiłam sprawdzić, czy mojego 8 letniego łobuza zainteresuje taka forma spędzania czasu przed komputerem. Okazało się, że nauka poprzez zabawę stała się nieodłącznym elementem uzupełniania szkolnej wiedzy Oskara.

Squla to platforma edukacyjna, przeznaczona dla dzieci od wieku przedszkolnego, aż do 6 klasy szkoły podstawowej. Znajdziemy na niej zadania ze wszystkich przedmiotów szkolnych, dostosowane do wieku naszego dziecka. Zadania posiadają różne poziomy trudności, które możemy dostosować do wiedzy naszego dziecka. Squla oferuje dzieciom różnego rodzaju filmy edukacyjne, quizy, gry i misje, w których każde dziecko z chęcią weźmie udział.

Squla jest portalem bardzo przejrzystym i kolorowym. Na pewno każdy mały bywalec platformy świetnie poradzi z poruszaniem się wśród świata wesołej nauki.

Należy podkreślić, że wszystkie zadania i materiały zgromadzone na platformie są zgodne z Podstawą Programową MEN 2017/2018. Co za tym idzie będą świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy, mogą również pomóc dziecku w powtórce materiału. 

Zwykłe siedzenie przed książkami to dla dziecka katorga. Squla to nauka i zabawa w jednym, więc czas spędzony na rozwiązywaniu zadań dziecko traktuje jak najlepszą rozrywkę. Nie musimy gonić dziecka do książek tylko wołamy je do komputera – które dziecko odmówi? Mój syn na pewno nie!

Dodatkową motywacją dla dziecka są monety, które zbiera się na platformie za każde poprawnie wykonane zadanie. Nasza pociecha może je później wykorzystać na realne prezenty w sklepiku Squli.

Będąc rodzicem również możemy utworzyć dla siebie darmowe konto rodzicielskie dzięki któremu będziemy mogli monitorować postępy naszego dziecka w rozwiązywaniu zadań. Możemy sprawdzać, które zagadnienia przychodzą  naszemu dziecku z łatwością, a na które musi poświęcić więcej czasu. Aby zmotywować naszego małego ucznia, mamy również  możliwość, za pomocą swojego konta rodzicielskiego wysyłać dziecku wirtualne pochwały.

W przypadku mojego syna, którego do nauki zaprosić naprawdę ciężko, a od monitora komputerowego najchętniej by nie odchodził Squla okazała się świetnym rozwiązaniem. Postawienie na naukę w formie zabawy przynosi w naszym przypadku bardzo pozytywne rezultaty. A ja jako mama jestem spokojna bo wiem, że moje dziecko czas spędzony przed komputerem wykorzystuje w pozytywny dla siebie sposób.

Co myślicie na temat tej platformy? Czy również uważacie zabawę za najlepszą formę nauki?

Similar Posts