Neoptide – na ratunek włosom – .

Dzisiaj post o problemie, z którym po ciąży boryka się wiele kobiet – wypadanie włosów. Pamiętam swoje włosy przed pierwszą ciążą : piękne, gęste, długie. W ciąży miałam wrażenie , że włosów wciąż przybywa. Niestety po dwóch porodach jest ich o połowę mniej. 

Po urodzeniu Niny bałam się wziąć szczotkę do ręki. Miałam odczucie, z każdym pociągnięciem więcej włosów wypada niż zostaje na głowie. Mycie to tez był płacz,  bo z obawą patrzyłam do brodzika gdzie odpływały całe garście moich długich włosów.  W zeszłym roku z desperacji ścięłam się bardzo krótko, ale niewiele to pomogło. Dlatego postanowiłam poszukać wsparcia w postaci kosmetyków. Zdecydowałam się wypróbować Neoptide – płyn przeciw wypadaniu włosów.

Składniki aktywne:

Tetrapeptyd – połączenie 4 aminokwasów, które pobudza podział komórek  cebulek włosów i zauważalnie przedłuża fazę wzrostu. To głównie ten składnik zatrzymuje wypadanie włosów.

Połączenie neoruscyny, niacyny, GP4G rewitalizuje cebulkę włosa, dodatkowo spełniając rolę aktywatora energii. Stymuluje to wzrost włosów, zwiększa gęstość włosów na całej długości.

W składzie nie znajdziemy parabenów.

Płyn Neoptide został opracowany przez laboratorium dermatologiczne DUCRAY.  Jest to preparat przeznaczony typowo dla kobiet, który ma za zadanie zahamować wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost.
Sposób użycia: Rozpylić 1 ml płynu NEOPTIDE raz dziennie, wieczorem bezpośrednio na suchą skórę głowy ( 1 ml to około 12 rozpyleń). Następnie należy wykonać masaż skóry głowy, zapewniając lepsze wchłanianie płynu. Nie spłukiwać. Po nałożeniu preparatu co najmniej 2 godziny. Kurację kontynuować przez co najmniej 3 miesiące. Jedno opakowanie starcza na 3 miesięczną kurację (jedna buteleczka na miesiąc).  Kurację otrzymujemy w niewielkim kartoniku, w którym znajdują się trzy wypełnione płynem buteleczki. Płyn ma piękny złoty kolor.  Każda butelka ma pojemność 30 ml. Pojemniczki są wykonane z plastiku, są całkowicie przeźroczyste i zakończone wygodnym w użyciu rozpylaczem. Na każdej buteleczce z tyłu mamy skalę w ml, która ułatwia nam kontrolę zużycia płynu.

Kuracje stosowałam zgodnie z zaleceniami producenta, czyli 12 psiknięć każdego dnia na skórę głowy, po czym wmasowywałam wszystko w skórę głowy. Kiedy przeczytałam, że na jedną aplikację przypada 1 ml wydawało mi się, że to niewiele. Jednak uwierzcie na słowo, że te 12 psiknięć wystarczy na całą skórę głowy. Płyn ma lekki, dla mnie nieco ziołowy zapach. Dużym plusem jest dla mnie wygoda użycia. Nie musimy specjalnie przygotowywać włosów do aplikacji płynu, a co najważniejsze spłukiwać go z włosów. Aplikacja dzięki temu jest bezproblemowa i nie zajmuje wiele czasu – co dla mnie liczy się jako duży plus, ponieważ nie zawsze jest pora  na czasochłonne zabiegi.
Wydawać by się mogło, że po użyciu specyfiku możemy się spodziewać “tłustych ” włosów. Jednak ku mojemu zaskoczeniu nic takiego się nie dzieje. Możemy spokojnie po umyciu i wysuszeniu włosów wypsikać skórę głowy, a nasze włosy nadal będą cudownie świeże. Ja wykorzystałam już całą 3 miesięczną kurację. Z recenzją czekałam do samego końca, żeby była ona jak najbardziej wiarygodna, chociaż już wcześniej zauważyłam pozytywne efekty. Moja ocena będzie bardzo wysoka, ponieważ stosowałam już różne preparaty i suplementy i przy żadnym nie zauważyłam tak spektakularnych efektów. Włosy z dnia na dzień coraz mniej wypadały i dało się to zauważyć na szczotce już w pierwszym miesiącu stosowania. Po 3 miesiącach mogę stwierdzić, że płyn naprawdę pomógł, włosów wypada znacznie mniej i co mnie również cieszy pojawiło się mnóstwo baby hair. Różnicę da się zauważyć także podczas związywania włosów w kucyk. Do tej pory musiałam okręcić kucyk gumką chyba z 10 razy bo inaczej po chwili by się rozpadł. Teraz gumki mają się na czym trzymać. Czuć w dotyku, że od skóry mam coraz więcej włosów i ten efekt bardzo mi się podoba.  Na razie dla podtrzymania efektu zdecydowałam się na używanie szamponu, który hamuje wypadanie włosów. Jednak na wiosnę planuję znowu skorzystać z kuracji Neoptide. Po zimie włosy są przesuszone i osłabione dlatego przyda im się dodatkowe wsparcie.

Macie również podobny problem z utratą włosów? A może stosowałyście tą kurację i podzielicie się w komentarzu swoją opinią?

Similar Posts