Niezbędniki w wakacyjnej apteczce – .

Czas wakacji, to oczywiście błoga beztroska nie zapominajmy jednak żeby przygotować się na różne możliwości. Dzisiaj słów kilka, o tym co powinno znaleźć się w naszej wakacyjnej, podręcznej apteczce.

Planowanie wakacyjnych wojaży to nie tylko wybór miejsca i noclegów. Największym przedsięwzięciem jest pakowanie się. Zwłaszcza, gdy jest to rodzinny wyjazd. Dzieciaki oczywiście mają całą listę niezbędnych niezbędników, bez których wprost nie mogą opuścić domu. Do tego oczywiście ubrania, kosmetyki no i to, co jako rodzic uważam za jeden z ważniejszych bagaży, to dobrze wyposażona apteczka.

My co roku wyjeżdżamy w inne miejsce. Zatem wolę być na wszystko gotowa. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Szukanie apteki w nowym miejscu nie należy do moich ulubionych wakacyjnych zajęć. Tym bardziej, że w kurortach kolejki w aptekach są zazwyczaj kilkunastometrowe, a ceny bardzo wysokie. Moja wakacyjna apteczka jest dosyć obszerna, ale zawsze lepiej zabrać troszkę więcej niż później urządzać poszukiwania.

Niezbędniki w wakacyjnej apteczce: leki przeciwgorączkowe – jeżeli wyjeżdżacie z dzieciakami to najlepiej zabrać zarówno ibuprofen  jak  i paracetamol, leki przeciwbiegunkowe, środki na stłuczenia, oparzenia i ukąszenia owadów, leki przeciwbólowe. Podstawowe materiały opatrunkowe takie jak: gumowe rękawiczki, plastry, bandaż, jałowe gaziki, środek do odkażania ran. Sachol Aftigel – środek na afty.

Na wszystkich wyjazdach afty są moją zmorą. Zarówno ja i mój syn jesteśmy na nie bardzo podatni, zwłaszcza gdy zmieniamy otoczenie. W tym roku wybieramy się w Bory Tucholskie, chcemy odpocząć z dala od zgiełku wakacyjnych kurortów, będziemy też z dala od cywilizacji dlatego tak ważne jest dla mnie dobre wyposażenie naszej wakacyjnej apteczki.

Afty to nic innego jak owrzodzenia i nadżerki w obrębie jamy ustnej, języka i warg. Zmiany zazwyczaj nie są zbyt rozległe, ale zdecydowanie dokuczliwe.

Zatem Sachol Aftigel będzie obowiązkowym elementem mojej apteczki. Afty są bardzo nieprzyjemne, bolesne i utrudniają funkcjonowanie zwłaszcza podczas wakacji, gdy nie chcemy się niczym przejmować. Dzięki temu żelowi mogę szybko zapomnieć o problemie jakim są afty. Preparat pokrywa zmiany powłoką, która izoluje afty i ogranicza ból. Zdecydowanie eliminuje pieczenie jakie występuje podczas aft – zwłaszcza przy posiłkach. Żel działa nie tylko przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie dzięki czemu przyśpiesza gojenie się ran i odnowę błony śluzowej. 

Mogę go też pochwalić za ciekawy , naturalny skład. Znajdziemy w nim wyciągi z takich roślin jak : tamaryndowiec indyjski, wąkrota azjatycka, aloes, pieprzowiec chiński. Jest natomiast pozbawiony konserwantów. Tubka z lekarstwem wyposażona jest w bardzo wygodny i precyzyjny aplikator, który ułatwia stosowanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o dzieci.

Jeżeli chcecie mieć udane wakacje, bez żadnych przykrych niespodzianek to polecam Wam zaopatrzyć się w dobrze wyposażona podręczną apteczkę, która zmieści się w każdej damskiej torebce. Przemyślcie każdą możliwość, żeby nie rozpoczynać urlopu od biegania po aptekach.

Jakie jest Wasze obowiązkowe wyposażenie apteczki? Znacie Sachol Aftigel? 

Similar Posts