Nowoczesne zegary ścienne do salonu – .

Ostatnio pisałam Wam jak poprzez dobór nowoczesnych lamp planuje ożywić skandynawskie wnętrza w moim przyszłym domu. Chociaż budowa jak na razie w pieleszach to wiem, że ten czas, przez natłok obowiązków minie bardzo szybko. Dlatego teraz zimą, kiedy jest na to więcej czasu myślę nad wystrojem wnętrz i robię wizualizacje poszczególnych pomieszczeń,  żeby po skończeniu etapu robót budowlanych, być przygotowaną na tzw. “wykończeniówkę”.

Wstępną wizualizację salonu mam już gotową. Tak jak wcześniej wspominałam stawiam na styl skandynawski, jednak chciałabym przełamać go nowoczesnością. Dlatego wprowadzam dodatki wykonane z metalu lub w żywych kolorach, bo myślę że takie akcenty najlepiej zrealizują moją wizję i ożywią nieco wnętrza.

Oczywiście przejrzałam całą masę propozycji i ciężko mi się zdecydować. Jednak postawiłam sobie kilka wytycznych według, których dobieram dodatki i elementy dekoracyjne. Po pierwsze chciałabym, żeby były wykonane z metalu, po drugie obiecałam sobie, że nie pójdę w banał a po trzecie będę się starać w miarę możliwości żeby to co piękne było również praktyczne.

Ostatnio moją uwagę przykuły zegary ścienne. Nie wyobrażam sobie ściany w salonie bez zegara, więc pomyślałam, że wykorzystam go jako element wprowadzający pierwiastek nowoczesności. Znalazłam kilka spełniających moje kryteria wyboru.

Pierwszy jest dosyć minimalistyczny, jednak przykuwa wzrok. Jest wykonany z metalu, cyfry są z tworzywa sztucznego. Spodobała mi się w nim właśnie ta oszczędna forma. Jest delikatny i nienachalny, a jednak wydaje mi się, że mógłby stanowić fajny akcent w salonie.

Kolejny zegar ścienny, który wpadł mi w oko to kwintesencja połączenia tradycji z nowoczesnością. Klasyczna, wykonana z metalu tarcza i wyprofilowane miedziane cyfry, które nadają efektu trójwymiarowości będą pasować do każdej kolorystyki i niemalże każdego wnętrza. Bardzo mi się spodobał.

Ostatni, który mnie zainteresował ma ciekawą formę. Jednak musiałabym dobrać współgrające z nim inne akcenty kolorystyczne. Jest wykonany z metalu podobnie jak pozostałe, ale dzięki kolorowym cyfrom i ozdobnym kamykom nie jest banalny. 

Jak Wam się wydaje, czy zegary ścienne nowoczesne to trafiony element aranżacji wnętrza?

Similar Posts