Pościel bambusowa – jakie posiada zalety? – .

Jeżeli cenicie sobie wysokiej jakości tkaniny myślę, że powinien zainteresować Was dzisiejszy post. Pościel bambusowa zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Do tej pory w sypialniach królowała bawełna. Jednak ostatnimi czasy bardzo popularna stała się pościel bambusowa.

Ciepła w zimę i chłodna latem

Pościel bambusowa znana i ceniona jest przede wszystkim za swoje niezwykłe właściwości. Ten rodzaj włókien bowiem dostosowuje się do zmiennych potrzeb i warunków. W lecie daje przyjemny chłód w zimie zapewnia ochronę przed zimnem i otula błogim ciepłem. W dotyku jest bardziej miękka i o wiele przyjemniejsza od bawełny. Pościel ta ma również naturalne właściwości bakterjobójcze, dlatego jest bardzo ceniona np. przez alergików. Nietypowe właściwości chronią ją przed kurzem, roztoczami, patogenami i szkodnikami. Pościel posiada również właściwości antystatyczne. Charakteryzuje ją również wyjątkowa trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Nawet po wielu praniach nadal będzie wyglądała jak nowa. Jest również bardzo odporna na wilgoć i wysycha w bardzo szybkim tempie. Cechuję ją również duża przepuszczalność powietrza dzięki czemu zapobiega rozwojowi bakterii. 

Pościel z tkanin organicznych będzie idealną również dla osób, które cenią sobie dbałość o środowisko naturalne. Bambus ma właściwości samoistnego odrastania – jest ścinany raz na 3 lata. Roślina również samoistnie się nawadnia, a jej zbiory są dziesięciokrotnie większe niż zbiory bawełny.

Będzie również idealną propozycją dla osób lubiących otaczać się pięknymi rzeczami. Producenci bowiem, oprócz naturalnych właściwości nie zapomnieli również o nowoczesnym designie. Nietuzinkowe wzornictwo nada każdej sypialni nowoczesnego charakteru. Ja sporą ofertę takiej pościeli znalazłam na stronie madley.pl Niebawem wybieram się na ślub i właśnie taki komplet pościeli planuję sprawić nowożeńcom. Panna młoda jest alergiczką i wiem, że na pewno ucieszy się z takiego podarunku. Pościel bambusowa jest bowiem szczególnie polecana dla alergików i osób z problemami skórnymi.

Czy w Waszych sypialniach znajduje się taka pościel?

Similar Posts