Poznajcie ze mną sekret pięknych włosów SWISS Image – .

Na kosmetyki do włosów Swiss Image natknęłam się przypadkiem. Czytając o nich opinię postanwiłam sama sprawdzić , czy rzeczywiście są tak rewelacyjne jak twierdzą inni.

Zdecydowałam się na zestaw szampon i odżywka  z serii dla włosów farbowanych, ponieważ regularnie przycieniam swoje włosy koloryzacją i zależy mi na tym, żeby efekt który jest po farbowaniu utrzymywał się jak najdłużej.

Kosmetyki Swiss Image produkowane są tylko i wyłącznie w Szwajcarii przez firmę z ponad 50 letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Cała seria do zaawansowanej pielęgnacji włosów i skóry głowy nazywa się  Swiss Image ADVANCED CARE. W tej  odsłonie znajdziemy cztery zestawy kosmetyków dedykowane do konkretnych problemów naszych włosów i skóry głowy. Znajdziemy cztery warianty do wyboru:

Swiss Image ADVANCED CARE -Gentian (Goryczka alpejska) dogłębne odżywienie włosów suchych, delikatnych, rozjaśnionych, zniszczonych zabiegami chemicznymi (również kręconych)

Swiss Image ADVANCED CARE – Edelweiss (szarotka alpejska) intensywna ochrona włosów zniszcnych farbowaniem, częstą stylizacją i zabiegami chemicznymi

Swiss Image ADVANCED CARE – Alpine Rose (róża alpejska) głębokie nawilżenie włosów przesuszonych, zniszczonych zabiegami chemicznymi (również kręconych)

Swiss Image ADVANCED CARE – Elder flower (kwiat czarnego bzu) głęboka regeneracja włosów zniszczonych z tendencją do przetłuszczania się

W samym składzie trzeba podkreślić to, że wszystkie kosmetyki SWISS IMAGE powstają na bazie alpejskiej wody glacjalnej (polodowcowej). Woda ta pozyskiwana jest z lodowców podczas ich topnienia, jest bogata w cenne minerały, ma taką samą strukturę ja woda w naszym organizmie dzięki czemu bardzo dobrze transportuje składniki odżywcze w głąb skóry.

W składzie próżno też szukać parabenów i silikonów.

Ja ze względu na to, że farbuję i prostuję włosy zdecydowałam się na Edelweiss z szarotką alpejską. Wspomniana szarotka to kwiat bogaty w składniki aktywne. Posiada właściwości wzmacniające, regenerujące stan skóry, przeciwzapalne. Jest również świetnym przeciwutleniaczem i posiada działanie nawilżające. Obydwa kosmetyki zamknięte są w plastikowych tubach o pojemności 200 ml. Tuby zamykane są na tzw. “klik”.

Szampon zawiera aktywny składnik Power Boost, który ma za zadanie nadać włosom blask. Jest niezwykle wydajny, wystarczy już odrobina kosmetyku żeby dokładnie umyć włosy i skórę głowy. Ma bardzo ładny zapach, mi kojarzy się z zapachem kiwi i jabłka. Szampon dobrze się pieni i łatwo rozprowadza po włosach. Odżywka z tej samej serii ma zapewnić intensywną ochronę włosów zniszczonych i po koloryzacji. Ma podobnie jak szampon bardzo przyjemny i świeży zapach. Konsystencja jest dosyć rzadka dzięki czemu z łatwością rozprowadza się na włosach. Jest to odżywka, którą nakładamy na włosy i wcieramy dokładnie na całej ich długości, a następnie po chwili dokładnie spłukujemy. Obydwa kosmetyki razem stanowią idealny duet pielęgnacyjny dla włosów. Szampon doskonale oczyszcza zarówno skórę jak i włosy, pozostawia przyjemne uczucie świeżości. Odżywka natomiast nadaje włosom miękkość i ułatwia rozczesywanie. Mam kręcone i puszące się włosy, które bez użycia odżywki są praktycznie nie do rozczesania. Po użyciu Swiss Image nie miałam najmniejszych problemów z rozczesaniem włosów. Nie plątały się dzięki temu nie musiałam niepotrzebnie szarpać szczotka i ich wyrywać podczas czesania. U mnie włosów jak na lekarstwo i ostatnio każdy jest na wagę złota.
Zarówno szampon jak i odżywka zagoszczą u mnie jeszcze nie raz. Z chęcią wypróbuję również wersją szamponu i odżywki z różą alpejską. Z opisu producenta wynika, że też mogłyby się sprawdzić na moich włosach.

Znacie markę Swiss Image i ich serię ADVANCED CARE ?

Similar Posts