Pozycjonowanie bloga – kilka praktycznych rad – .

Pozycjonowanie strony to szereg działań, które mają na celu umieszczenie waszej witryny jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Decyduje o tym specjalny algorytm wyszukiwarki Google. Który w pierwszej kolejności wyświetla te strony, które najbardziej pasują do konkretnego zapytania.

Zatem żeby zyskać organiczny ruch z wyszukiwarki na swoja stronę, trzeba trzymać się kilku podstawowych zasad. Oczywiście w wynikach wyszukiwania zawsze pierwsze wyświetlą się strony z wykupioną płatną reklamą w google. Jednak jeśli chcecie by wasz blog znalazł się wysoko w przeglądarce, to warto w każdym dodanych wpisów pamiętać o kilku zabiegach. Pozycjonowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zależy Wam na naprawdę dobrej widoczności w internecie to musicie oddać sprawę w ręce profesjonalistów. Jednak jeśli piszecie bloga tak jak ja w większości dla własnej satysfakcji, to wystarczy pamiętać o tych kilku zasadach.

Aktualne treści Starajcie się pisać tak często jak to możliwe. Jeżeli systematycznie będzie aktualizować Wasze treści to zapunktujecie w algorytmie. Jeśli macie czas, to idealnie będzie jeśli codziennie będzie dodawać nowe wpisy.

Unikalne treści

Nie kopiujcie treści z innych stron. Kopiując znacznie obniżacie pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarka najlepiej widzi treści unikalne. Piszcie własne autorskie teksty. Pomijając też fakt, że kopiowanie cudzej własności intelektualnej nie jest legalne, chyba że macie na to zgodę i podacie źródło i autora.


Słowa kluczowe 

Pamiętajcie o odpowiednim doborze słów kluczowych. Powinny one pojawić się w tekście kilka razy. Ja zawsze gdy zaczynam opisywać konkretny temat zastanawiam się nad tym jak sama wpisałabym to hasło w wyszukiwarkę i zazwyczaj na tym opieram dobór słów kluczowych. Warto odmieniać słowa kluczowe, ponieważ wtedy jedna fraza wspiera drugą. Nie powinniśmy ich jednak nadużywać, bo wtedy nie dosyć, że tekst nie będzie wyglądał naturalnie to więcej stracimy niż zyskamy w pozycjonowaniu. Słowa kluczowe w naszym tekście powinny być rozłożone w rozsądny sposób. Pamiętajcie by umieścić je w tytule i nagłówkach. Warto też opisywać zdjęcia i obrazki słowami kluczowymi.

Nagłówki

Dzielcie tekst na mniejsze partie. Akapity, nagłówki i śródtytuły również podnoszą widoczność bloga w wyszukiwarce. Pamiętajcie aby w śródtytułach umieszczać kombinacje słów kluczowych. Jest to wielki skrót najistotniejszych wskazówek, do których sama się stosuje. Staram się również żeby moje teksty były pisane przystępnym językiem, a treści były zrozumiałe i interesujące ponieważ to cały artykuł powinien przyciągnąć potencjalnego czytelnika, a nie tylko słowa kluczowe.

Czy ktoś z Was ma również jakieś podstawowe wskazówki w tym temacie?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts