Pozycjonowanie stron internetowych: jak wypromować blog w sieci? – .


Prowadzenie bloga dla każdego na samym początku jest wielką pasją. Dopiero po jakimś czasie staje się to sposobem na życie. Każdy twórca po pewnym czasie pragnie, aby jego twórczość docierała do jak największej liczby osób. Od czego zacząć?
Na jak największej liczbie czytelników zależy nie tylko blogerom, ale także osobom, które za pomocą swoich stron prowadzą na przykład sprzedaż internetową. Właściciele sklepów on-line swoją stronę powinni powierzyć w ręce profesjonalistów. Jest to bowiem dla nich dużo większa szansa na sukces niż samodzielne działanie. Z pomocą przyjdzie Afterweb, to jedna z propozycji, która ułatwi zarówno większym, jak i mniejszym przedsiębiorcom wybicie się spośród licznej konkurencji. 

Jeżeli natomiast jesteście początkującym blogerem, to chętnie podam Wam kilka dobrych rad, które na start powinny wystarczyć. 

Pozycjonowanie stron: od czego zacząć?

Jest kilka sposobów na to, aby spróbować samodzielnie wypromować swój blog. Nie jest to łatwe zadanie, bo konkurencja w sieci jest ogromna. Jednak na samym początku proste zabiegi powinny w zupełności wystarczyć.

  1. Piszcie unikatowe treści. Wszystko powinno wychodzić od Was. Kopiowanie nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ obniża pozycję strony w wyszukiwarce.
  2. Starajcie się tworzyć regularnie. Nie zaniedbujcie swojej strony, ponieważ sieć zdecydowanie nie lubi próżni. 
  3. Prowadźcie kanały w social mediach i tam linkujcie do swoich treści. To naprawdę działa.
  4. Stosujcie odpowiednie fromatowanie tekstu. Używajcie pogrubień, nagłówków i dzielcie treści, tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla czytelnika. Starajcie się, aby wszystko wyglądało estetycznie i przejrzyście.
  5. Postarajcie się o współpracę z innymi blogerami i wzajemnie linkujcie do swoich stron.
  6. Kiedy szukacie czegoś w wyszukiwarce, zawsze wpisujecie konkretne hasło. Pamiętajcie, aby również w swoim tekście zastosować taki sam zabieg. Pomyślcie jakie słowa wpisalibyście, chcąc odnaleźć swój wpis i niech stanie się ono kluczową frazą, na której oprzecie dany post.
  7. Pamiętajcie też o czynnikach technicznych. Strona nie powinna zawierać żadnych błędów. Ogromne znaczenie ma również szybkość jej ładowania. 
  8. Pamiętajcie również o tym, aby w nagłówkach umieszczać słowa kluczowe.

Mam nadzieję, że tych kilka prostych rad pomoże Wam zacząć bardziej świadomie tworzyć swojego bloga. Jeżeli jednak chcecie zostać marką, która pojawia się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce, zatrudnijcie prawdziwych specjalistów. 

Similar Posts