Pure Collagen – dla Twojego zdrowia – .

Czy wiecie , że nasz organizm zaczyna się starzeć już przed 30 rokiem życia? Ludzki organizm produkuje naturalny kolagen tylko do 25 roku życia. Późnej z każdym kolejnym rokiem nasz produkuje go coraz mniej, a co za tym idzie nasza skóra zaczyna tracić jędrność i pojawiają się zmarszczki. Kolagen jednak znajdziemy nie tylko w kremach do twarzy. Możemy suplementować go również w postaci tabletek.

Zanikanie produkcji kolagenu to nie tylko zmarszczki, ale również utrata sprawności stawów i mięśni.

Mój kolagen zaczął zanikać już 5 lat temu, dlatego oprócz kremu, postanowiłam również kupić tabletki zawierające kolagen. Mój wybór padł na Pure Collagen firmy Noble Medica s.c.

Tabletki zawierają:

  • naturalny kolagen z ryb morskich z elastyną
  • ekstrakt z pestek czerwonych winogron
  • witamina C
  • witamina E

W jednej tabletce zawiera się : 200 mg kolagenu z ryb morskich z elastyną, 20 mg witaminy C, 10 mg ekstraktu pestek z winogron, 3 mg witaminy E. 

Pure Collagen zawiera lewoskrętna witaminę C niezbędną dla formuły kolagenu. Witaminy C i E zawarte w preparacie działają jako antyoksydanty zwalczając wolne rodniki i wzmacniając układ immunologiczny. Ekstrakt z pestek winogron jest bogaty w OPC, czyli oligomeryczne procyjanidy mają one 50- krotnie wyższe stężenie od witaminy E i 18-krotnie wyższe stężenie od witaminy C.

Kolagen zawarty w preparacie Pure Collagen pochodzi z ryb morskich, który uznawany jest za najskuteczniejszy z kolagenów ponieważ jest niemalże identyczny z ludzkim, dlatego jego stosowanie przynosi tak szybko bardzo dobre efekty.

O czym warto jeszcze wspomnieć kolagen wpływa pozytywnie nie tylko na sprężystość skóry i elastyczność stawów, ale również nadaje skórze promienny wygląd niwelując niedoskonałości takie jak : przebarwienia i wypryski.

Producent zaleca spożycie aż 4 tabletek Pure Collagenu dziennie, dzieląc to na dwie dawki: 2 tabletki rano i 2 tabletki wieczorem. W opakowaniu znajduje się 120 tabletek. Jak widzicie na zdjęciu do najmniejszych nie należą. Tabletki są produktem Eco, są pozbawione barwników i otoczki. są również hipoalergiczne.

Przez to, że tabletki nie są powlekane trudniej się je połyka. Dla mnie osobiście nie jest to problemem, jednak jeżeli ktoś nie radzi sobie z przełykaniem większych tabletek to może się z nimi nie polubić. 

Przez zawartość naturalnego kolagenu z ryb morskich Pure Collagen ma bardzo specyficzny zapach. Moje pierwsze skojarzenie to karma dla rybek. Przez kilka lat miałam akwarium i pokarm da rybek w płatkach tak właśnie pachniał. Nie jest to zbyt duży minus ponieważ wiem, że wszystkie tabletki zawierające kolagen z ryb morskich, lub nawet tran mają taki zapach.

Po stosowaniu przez 3 tygodnie, można już było zauważyć pierwsze efekty. Są to na pewno poprawa stanu mojej cery, a mianowicie to że przed miesiączką nie pojawiły się żadne zmiany na skórze. Nie stosowałam żadnego nowego kremu w czasie wprowadzenia tabletek do diety, więc wiąże to właśnie z Pure Collagen. Czuję, że wzmocniły się również osłabione hybrydą paznokcie. Zaczynam również odczuwać, że mniej boli mnie część krzyżowa kręgosłupa. Przez ostatnich 8 lat na moich rękach ciągle było dziecko, najpierw syn teraz córeczka. Jestem osobą dość drobną dlatego noszenie dzieciaków bardzo odbiło się na stanie mojego kręgosłupa. Podczas regularnego zażywania Pure Collagen, czuję że ból powoli zaczyna ustępować. 

Czy kupię kolejne opakowanie? Zdecydowanie TAK. Już teraz widzę efekty i liczę na to, że przy dłuższym regularnym stosowaniu zobaczę ich jeszcze więcej. 

Similar Posts