Samochód używany, czy z salonu ? – .

Kupno samochodu to poważna decyzja. Wybór nowego auta zależy przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Dopiero w drugiej kolejności bierzemy pod uwagę inne kryteria wyboru. Warto zatem zastanowić się czy bardziej opłaca nam się kupić samochód z tzw. drugiej ręki, czy wybrać się do salonu samochodowego.

Zacznijmy od plusów i minusów kupna samochodu używanego. Największą tutaj korzyścią jest jego cena. Nie ukrywajmy, że wartość takiego samochodu jest o wiele niższa. Jeżeli nie dysponujemy większą kwotą pieniędzy na starcie to kupno samochodu używanego będzie dla nas jedyną możliwością. Jednak z kupnem takiego samochodu wiąże się możliwość posiadania przez samochód wielu ukrytych wad i uszkodzeń. Auto bowiem może być sprawne technicznie tylko pozornie. Nie każdy jest przecież mechanikiem i dostrzega nieprawidłowości. Może okazać się bowiem, że auto które wizualnie prezentuje się bez zarzutu posiada jakieś ukryte mechaniczne wady, których na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie rozpoznać. Posiadanie auta używanego wiąże się również z częstszymi naprawami i dużo większym zużyciem części eksploatacyjnych, W przypadku takich aut często jedna naprawa pociąga za sobą drugą. Praktycznie zawsze jest coś, co przydałoby się już wymienić.
Jeśli decydujecie się na zakup samochodu np. z Salon Honda Warszawa to możecie mieć przede wszystkim pewność, że kupujecie auto całkowicie sprawne techniczne. Znam wielu przeciwników kupowania nowych samochodów, ponieważ twierdzą, że jest to nieopłacalne. Nic bardziej mylnego. Mimo iż auto prosto z salonu wymaga na początku większego nakładu finansowego, bardzo szybko nam się to zwróci. Nie musimy bowiem przez bardzo długi czas inwestować w żadne naprawy. Kolejnym plusem jest to, że nasze auto będzie posiadało gwarancję. Jeżeli coś nas będzie niepokoiło w każdej chwili możemy podjechać do salonu samochodowego i poprosić o diagnostykę.  W zeszłym roku staliśmy z mężem przed wyborem nowego samochodu. Zdecydowaliśmy się na kupno auta z salonu. Po roku użytkowania jesteśmy pewni, że bardzo dobrze zrobiliśmy. Mimo iż auto kosztowało dosyć dużo, to warto było zainwestować w bezawaryjność i komfort jazdy.

Jakie macie zdanie na ten temat, auto używane, czy z salonu?


Similar Posts