Skuteczne metody depilacji – .

Depilacja ciała to w obecnych czasach standard. Jest ona ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Warto zatem poznać jakie metody usuwania zbędnego owłosienia należą do tych najskuteczniejszych.

1. Depilacja laserowa – to jedna z najnowocześniejszych metod, sama stosuję taki rodzaj depilacji. Do niedawna zabiegi można było wykonywać tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Teraz bez problemu możemy kupić depilatory laserowe do użytku domowego. Nie każdy może jednak korzystać z tych zabiegów. Kompletnie nie sprawdzą się one bowiem u osób z ciemną karnacją, lub bardzo jasnymi włoskami. Światło, które emituje taki depilator najlepiej usuwa ciemne owłosienie z jasnej skóry. Jest to metoda całkowicie bezbolesna. Skuteczność osiągamy po wykonaniu kilku zabiegów. Po każdym z nich odrasta coraz mniej włosów i są one coraz słabsze, aż w końcu przestają odrastać w ogóle. Jedyna kwestią, którą trzeba przemyśleć są kwestie finansowe. Domowy depilator laserowy o dobrych parametrach możemy kupić od ok 1000 zł. Mój domowy depilator kosztował nieco ponad tą kwotę i uważam, że są to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w moim życiu. Jeżeli nie chcecie wykonywać zabiegów domu, to najlepiej będzie wykupić serię zabiegów u kosmetyczki.
2. Depilacja woskiem – jest to kolejna skuteczna metoda usuwania owłosienia. Plastry z gorącym woskiem, przyklejamy do ciała, następnie zdecydowanym ruchem odrywamy plaster “pod włos”. Podczas takiego biegu włosy są usuwane razem z cebulką, a co za tym idzie odrastają znacznie dłużej i są o wiele słabsze. Jedynym mankamentem tego zabiegu jest ból. U mnie na przykład ta metoda była zbyt bolesna, po “woskowaniu” jednej nogi miałam już serdecznie dosyć. Nie wyobrażam sobie depilować w ten sposób okolic bikini.

3. Depilacja pasta cukrową – podczas takiego rodzaju depilacji włoski są usuwane wraz z cebulką. Owłosienie po tej metodzie depilacji odrasta po okołu miesiącu. Jest to podobnie jak depilacja woskiem metoda bolesna i nie nadaje się do depilacji pach, czy okolic bikini. Urządzenie do depilacji tą metodą również nie należy najtańszych, ale trzeba pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy. Przy tej metodzie istnieje duże ryzyko wrastania włosków pod skórę. Nie jest to tez metoda dla osób ze skórą wrażliwą, naczynkową i skłonną do podrażnień.

Jaką metodę depilacji stosujecie ?

Similar Posts