Ślubne dekoracje: od czego zacząć? – .


Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Niezależnie od tego, czy planujemy jedynie niewielką i skromną uroczystość, czy organizujemy je z rozmachem, to warto zadbać o odpowiednie dekoracje. 

Ślub i wesele to uroczystości, do których przygotowujemy się przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Chociaż teraz w dobie pandemii wszystko zostało wstrzymane, to warto zaplanować sobie wszystko na późniejszy termin. Po przesunięciu terminów młodzi mają znacznie więcej czasu na to, by zaplanować wszystkie dekoracje i dopiąć wszystko na ostatni guzik. 

Kolor przewodni

Wybór koloru przewodniego bardzo ułatwi nam późniejsze planowanie wszystkich dekoracji. Od kwiatów, przez balony, po wystrój kościoła i sali weselnej. Jeżeli zdecydujemy się na jedną barwę lub połączenie dwóch kolorów, to zdecydowanie naprowadzi na kupno wszystkich późniejszych dodatków. Z mody zdecydowanie nie wychodzą stonowane barwy, takie jak beż, czy szarości. Jeżeli państwo młodzi chcą podążać za trendami, to zdecydowanie polecam oglądać katalogi ślubne, które najlepiej pokażą, co będzie na topie w nadchodzących miesiącach. 


Warto pomyśleć o dekoracji auta. Jeżeli decydujemy się na samochód w stylu retro, to można pominąć ten element, ponieważ już samo auto będzie ozdobą. Jeżeli wybieramy nowoczesne auto, które zawiezie nas do ślubu, to koniecznie powinno się wyróżniać z tłumu innych samochodów. Kiedyś bardzo modne były specjalne stroiki, które montowało się na masce samochodu. Obecnie z mody wyparły je żywe kwiaty, które montuje się na maskach i na klamkach. Jedyną dekoracją, która nigdy nie wychodzi z mody, są tablice rejestracyjne ślubne. Są to specjalne papierowe nakładki, które wystarczy wsunąć w ramki dotychczasowych tablic.

Kilka lat temu dekorowało się jedynie sale weselne. Oczywiście nie może na nich brakować balonów, które są po prostu nieśmiertelnym dodatkiem. Oczywiście koniecznie muszą one nawiązywać do koloru przewodniego. Obecnie strojenie kościołów jest tak samo ważne jak i miejsca późniejszej zabawy. Tutaj jednak młodzi stawiają na kwiaty, oraz świece, co tworzy niepowtarzalny i romantyczny klimat.  

Similar Posts