Ślubne ozdoby do włosów – co wybrać ? – .

Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Każda panna młoda chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Najważniejszy oczywiście jest wybór tej jedynej i doskonałej sukni ślubnej. Panie, które już brały ślub wiedzą jak wyjątkowym czasem są przygotowania do ślubu i wybór białej sukni. Nie mniej ważny jest też dobór odpowiednich dodatków. Kolejnym z ważnych elementów jest dobór obuwia, które nie dosyć, że piękne to powinno być również wygodne. Spędzimy w nich praktycznie kilkanaście bardzo intensywnych godzin, więc nie polecam oszczędzać na ślubnych butach. Mówi się, że są to buty zaledwie na kilka godzin, ale uwierzcie mi, że niewygodne czy uwierające szpilki będą wam potrafiły zepsuć tą uroczystość i przysporzą niepotrzebnych w tym dniu nerwów.
O naszym wyjątkowym wyglądzie w tym dniu decyduje również fryzura, która powinna współgrać z naszą sukienką. Z upięciem włosów też nie należy przesadzać. Tutaj powinnyśmy kierować się zasadą “mniej –  znaczy więcej”. Zwłaszcza jeżeli decydujemy się na bardzo strojną suknię to powinnyśmy rozważyć gładkie upięcie, które naszej stylizacji weselnej nada szyku i elegancji. Jedna z ważniejszych decyzji,  to również kwestia tego czy decydujemy się na welon, czy wybieramy ozdoby do włosów ślubne. W moim przypadku było tak, że zdecydowałam się na obydwie opcje, ale nie jednocześnie. W dniu ślubu włosy miałam upięte w tzw. “artystyczny nieład”. Luźne loki, w które fryzjerka wpięła dwie róże takie same jak miałam w swoim ślubnym bukiecie. Podczas ślubu w kościele miałam wpięty długi, ciągnący się po ziemi welon. Jednak gdy już znaleźliśmy na sali weselnej zdjęłam welon i zastąpiłam go ozdobą do włosów. Tańczenie z kilkumetrowym welonem do najwygodniejszych nie należy 😉 Po zdjęciu welonu we włosy wpięłam mały grzebyk z ozdobnymi kamieniami. Wyglądało to bardzo delikatnie i niebywale elegancko. Wśród ślubnych ozdób do włosów możecie wybierać pomiędzy: gotowymi spinkami, grzebykami, wkrętkami ozdobnymi, wiankami z żywych i sztucznych kwiatów, opaskami. Wszystkie te ślubne ozdoby znajdziecie w internecie, ale również w salonach sukien ślubnych. W tym dniu możecie poczuć się również jak prawdziwa księżniczka i założyć diadem. Drogie przyszłe panny młode pamiętajcie, że ślub jest raz w życiu i nie oszczędzajcie wtedy na niczym. Kupcie wymarzoną suknię, szalejcie z dodatkami i pamiętajcie zakładajcie welony! 😉

Drogie Panie jakie miałyście fryzury ślubne i na jakie ozdoby do włosów się zdecydowałyście? A może ten wielki dzień ciągle przed Wami?

Similar Posts