Słuchawki wygłuszające dla dzieci – .

Słuchawki wygłuszające dla dzieci mają za zadanie uchronić słuch dziecka przed nadmiernym hałasem. Wyjście na mecz, koncert czy festyn gdzie natężenie hałasu jest ogromne, nie jest zdrowe dla wrażliwego słuchu dziecka. A co z dziećmi, które są niebywale wrażliwe na bodźce słuchowe?

Nie tylko niemowlęta i małe dzieci mają niezwykle wrażliwy słuch. Problem nadwrażliwości słuchowej dotyczy również dzieci starszych. Jest grupa dzieci, które są szczególnie narażone i uwrażliwione na dźwięki. Mam tutaj na myśli dzieci ze spektrum autyzmu. Autyzm, Zespół Aspergera, oraz wszystkie pochodne zaburzenia wiążą się niemalże w każdym przypadku z niezwykłą wrażliwością słuchową. Dzieci ze spektrum autyzmu postrzegają świat inaczej. Wszystko dociera do nich można powiedzieć ze zdwojoną siłą. Dla nich słońce bardziej świeci, wiatr mocniej wieje i ptaki głośniej śpiewają. Jednak czasami hałas zaczyna przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu. Dzieci te nie lubią zatłoczonych miejsc głównie przez hałas i zamieszanie jakie tam panuje. Ruch uliczny, czy zwykłe pójście do sklepu jest czasami niemalże niemożliwe. Nadwrażliwość na dźwięki może znacznie utrudniać nie tylko większe wyjścia, ale również zwykłą codzienność.
Jeżeli macie dziecko, które boryka się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu warto pomyśleć by zaopatrzyć je w słuchawki wygłuszające dla dzieci.  Pomogą one uporać się z nadmiarem bodźców słuchowych. Wyobraźcie sobie hałas na koncercie, gdzie ciężko wytrzymać Wam natężenie hałasu. A teraz pomyślcie o tym, że Wasze dziecko ze spektrum codziennie funkcjonuje z takim “koncertem”. U wielu dzieci nadwrażliwość słuchowa jest tak duża, że zniechęca je do wychodzenia poza dom. Każde wyjście bowiem wiąże się z hałasem, który powoduje nerwowość, rozdrażnienie a nawet autoagresje, czy w skrajnych przypadkach powoduje uczucie fizycznego bólu.
Aby oszczędzić dziecku tego wszystkiego i pomóc mu poruszać w otaczającej nas, dosyć głośnej, rzeczywistości jedynym rozwiązaniem będą właśnie słuchawki wygłuszające dla dzieci. Zbliża się etap powrotu do szkoły, czy rozpoczęcia nauki przez Wasze dzieci. Dla dzieci ze spektrum autyzmu jest to niezwykle stresujący okres. Szkoła to bardzo dużo zmian. Nowe środowisko, nowe osoby, obowiązki, oraz nowe hałasy. Pamiętajcie żeby do Waszej wyprawki szkolnej dołożyć również słuchawki. Kupcie je nieco wcześniej i wytłumaczcie dzieciom w jakich chwilach może z nich skorzystać. Jeżeli przerwa na korytarzu, czy szkolny apel okażą się zbyt głośne, to zawsze wtedy może założyć takie słuchawki. Wasze dziecko będzie miało ten komfort psychiczny, że zawsze w chwilach kiedy będzie czuło, że zaczyna się robić zbyt głośno może wyciszyć się za pomocą słuchawek. Uprzedźcie również nauczycieli, że Wasze dziecko z takich słuchawek będzie korzystało. Niech dziecko nie przejmuje się reakcją rówieśników, bowiem duże słuchawki są teraz bardzo trendy. Także zapewne obejdzie się bez większego zainteresowania ze strony innych uczniów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego komu jeszcze przydadzą się słuchawki wygłuszające odsyłam Was do eksperckiego artykułu na ten temat  – TUTAJ. Ja tylko z własnego doświadczenia mogę napisać Wam, że nie wyobrażam sobie już życia bez takich słuchawek w naszym domu.

Czy Wasze dzieci korzystają z takich słuchawek ?

Similar Posts