Smartband od IziGSM – .

Ze względu na Ninę i jej drzemki w ciągu dnia już od prawie dwóch lat mam wyciszony telefon 😉 Bardzo często zdarza mi się też zostawić telefon w torebce i oczywiście nigdy nie słyszę jak ktoś do mnie dzwoni. Zazwyczaj mam milion nieodebranych połączeń od mojej mamy. Uznałam, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie smartband.

Drugim powodem, dla którego zdecydowałam się na wybór “mądrej” bransoletki jest to, że planuję wrócić do biegania i to na poważnie. Smartband zdecydowanie mi to ułatwi.

Kilka podstawowych wiadomości technicznych:

  • Kompatybilność: Android ≥ 4.4, iOS ≥ 8.0


Funkcje, które posiada smartband: 

  • Monitoring spalanych kalorii
  • Powiadomienia o połączeniach, wiadomościach SMS

Bransoletka jest kompatybilna z moim smartfonem Samsung. Do obsługi wszystkich funkcji służy dedykowana aplikacja Forever Move. Możemy ją pobrać, oczywiście nieodpłatnie, z Google Play lub App Store. Pobranie  instalacja aplikacji jest banalnie łatwa, każdy na pewno sobie poradzi. Połączenie bransoletki ze smartfonem też nie wymaga jakiejś dodatkowej wiedzy z naszej strony. Z naszym sprzętem dostajemy bowiem w załączeniu świetnie napisaną instrukcję obsługi. Mamy w niej też screeny z aplikacji, które prowadzą nas krok po kroku przez instalacje i obsługę wszystkich dostępnych funkcji.Żeby dokonać prawidłowych pomiarów musimy pamiętać, żeby nasza aplikacja była uruchomiona w tle. 

Smartbanda za pomocą wibracji informuje nas o połączeniu i otrzymanej wiadomości sms. Jak widać na zdjęciu wszystkie opcje możemy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

Bardzo fajną funkcją jest krokomierz. Możemy założyć sobie jaki cel, czyli ile kroków chcemy wykonać w ciągu 24 h. Smartbanda będzie przez całą dobę kontrolować postępy w realizacji naszych założeń. Obliczy przebyty dystans, zarówno ten, który przeszliśmy jak i przebiegliśmy. Poinformuje nas również o spalonych kaloriach. Włączając funkcję biegania możemy obserwować przebyty dystans na mapach Google – oczywiście jeżeli mamy w telefonie włączony GPS. 

Aplikacja podaje nam te wszystkie dane jako całość z 24 h lub w rozbiciu na poszczególne godziny.


Kolejną bardzo fajną funkcją jest monitor snu. Aplikacja poda nam całkowitą długość snu, czas trwania snu głębokiego, czas trwania snu płytkiego, czas trwania wybudzenia. Wszystko podobnie jak w krokomierzu mamy podzielone na przedziały czasowe, ale również podane jako ogół. Z tej funkcji dowiedziałam się, że bardzo mało śpię. Przez dwa tygodnie podczas żadnej nocy nie przespałam nawet 7h – ja nie wiem jak ja funkcjonuję 😉

Jak na pewno zauważyliście smartbanda nie posiada wyświetlacza. Nie chciałam bowiem, żeby pełniła ona funkcję zegarka lub miała jakieś inne dodatkowe funkcje. Po prostu nie miałam w zamierzeniu nosić na ręku drugiego telefonu. 

Na srebrnym wyświetlaczu znajdują się jedynie 3 małe diody led, które sygnalizują poziom naładowania baterii. 

Smartbanda jest bardzo lekka  i wygodnie się ją nosi. Ma duży zakres regulacji paska, więc możemy kupować bez obaw, że będzie za luźna lub za ciasna. Oprócz wymienionych dwóch podstawowych funkcji, bransoletka posiada jeszcze możliwość ustawienia alarmu wibracyjnego. Ponadto posiada bardzo fajną opcję  – lokalizacji bransoletki. Gdy zdejmiemy naszą smartbandę i nie możemy jej odnaleźć z pomocą przychodzi aplikacja Forever Move. Gdy naciśniemy w telefonie słowo “wyszukaj” nasza smartbanda zacznie wibrować, dzięki czemu łatwiej nam będzie ją odnaleźć. 

Mi osobiście bardzo ułatwiła życie. Już nie muszę słuchać wyrzutów mamy, dlaczego ja wiecznie nie odbieram telefonu. Korzyść podstawowa : mama się nie martwi! Postanowiłam też popracować trochę nad…..monitorem snu! Zdecydowanie za mało śpię.

Co do wodoodporności to mogę powiedzieć , że spokojnie możemy ją pochlapać i nic jej się na pewno nie stanie. Jednak ja zdejmuję ją do kąpieli bo wolę nie ryzykować uszkodzenia.

Także, jeżeli prowadzicie aktywny tryb życia i lubicie mieć kontrolę nad swoimi sportowymi poczynaniami smartbanda to na pewno produkt dla was. 

W sklepie IziGSM znajdziecie nie tylko smartbandy, ale wszelkiego rodzaju akcesoria GSM od szkieł hartowanych po smartwatche. 

Similar Posts