Squla – nauka na wesoło – .

Za  moich szkolnych lat nauka była raczej niezbyt lubianym obowiązkiem. W obecnych czasach podejście do edukacji zmieniło się o 180 stopni. Teraz wszystkie materiały edukacyjne dostosowuje się do możliwości i potrzeb naszych dzieci. Rodzicom na przeciw wychodzą szkoły, ale również dostępność najróżniejszych pomocy dydaktycznych.

Jak wiadomo dzieci najszybciej chłoną wiedzę podczas zabawy. Taka niewymuszona edukacja przynosi największe korzyści zarówno dla dziecka jak i rodziców. W jaki sposób podejść zatem do tematów edukacyjnych, aby nauka dla naszego dziecka stała się przyjemnością? 

Warto wprowadzić element zabawy. Mogą to być tradycyjne planszówki lub inne gadżety, które uprzyjemniają młodemu człowiekowi przyswajanie wiedzy. Ja jako rodzic ucznia klasy drugiej postawiłam na produktywność czasu spędzanego przed komputerem. Mój syn jest, chyba jak każde dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju gry i zabawy, a w szczególności te, które pozwalają spędzać czap przed komputerami i laptopami. Chcąc zatem iść z duchem czasu postawiłam na platformę edukacyjną Squla.pl

Przedstawię Wam pokrótce możliwości tego portalu. Squla to miejsce zabaw i gier edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków, a przede wszystkim uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Na platformie znajdziemy zadania, gry, quizy i inne zabawy zgodne z podstawą programową MEN. Także mamy pewność, że zadania są dostosowane nie tylko do wieku, ale także wymagań stawianych przez szkołę. 

Squla to świetny sposób na wspólną zabawę z dzieckiem przed komputerem. W obecnych realiach ciężko jest namówić dzieciaki na tradycyjne planszówki, nie ukrywajmy że dziecko mając wybór zawsze wybierze komputer. Chcąc nauczyć je mądrze korzystać ze zdobyczy techniki zasiądźmy razem do gier i zabaw edukacyjnych jakie oferuje platforma. Ciekawa grafika i łatwość obsługi to jej kolejny plus – wszystko oczywiście jest dziecinnie proste, a polecenia i zadania dostosowane do konkretnych przedziałów wiekowych. 

Platforma to też świetny sposób dla starszaków na powtórkę i utrwalenie materiału przed klasówkami. Mój syn właśnie w taki sposób korzysta z niej najczęściej. Zamiast siedzieć w ręku z tabliczką mnożenia logujemy się na Squli i gramy w grę, która pomoże zrozumieć zagadnienia matematyczne. 

Jeżeli wasze dziecko ma problem z jakimś konkretnym przedmiotem i nauka idzie dosyć mozolnie, to platforma temu zaradzi. Zabawy są bowiem dotyczą wszystkich przedmiotów szkolnych. U nas Squla sprawdziła się również, gdy syn w trakcie roku szkolnego zmieniał szkołę i musieliśmy nadrobić różnice programowe. Oskar bez problemów i zaległości mógł przystąpić do nauki w nowej szkole.

Squla oczywiście również idzie z duchem czasu, więc z platformy możecie korzystać nie tylko na komputerze, ale również tablecie czy smartfonie. Ostatnio na platformie pojawiła się nowość – quizy z języków obcych. To fajna opcja jeżeli chcemy wprowadzić dziecku stopniowo jakiś nowy język. 

Jako mama dwójki dzieciaków wiem, że nauka poprzez zabawę to najbardziej efektywna forma edukacji. Zarówno dla tych starszych szkolniaków jak i małych przedszkolaków. 

Korzystacie ze Squli? Wasze dzieciaki polubiły taką formę nauki ?

Similar Posts