Święta w ciepłych krajach. Dokąd warto jechać? – .

Wczasy w Indiach – błogi relaks w tropikach

Indie to niesamowicie kolorowy i ciekawy kraj Azji Południowej. Słynie z bogatej, hinduistycznej i buddyjskiej kultury, strzelistych świątyń, niezwykle aromatycznej kuchni i kontrastów. Wczasy w Indiach to spotkanie z orientalną krainą. Można odkrywać ją np. w regionie Goa, który zachwyca egzotyczną roślinnością i najpiękniejszymi plażami na świecie. W grudniu temperatury w tym rejonie sięgają nawet 30 stopni Celsjusza, co sprzyja błogiemu relaksowi w tropikach.

Co można robić na wczasach w Goa? Oprócz wypoczynku na piaszczystych plażach, kąpieli w Morzu Arabskim czy uprawiania sportów wodnych, warto wybrać się na jedną z licznych wycieczek np. na plantację aromatycznego szafranu lub kawy.

Nie można pominąć także Parków Narodowych, gdzie turyści mają okazję do podziwiania niesamowitej przyrody Indii. Przykładowo w stanie Karnaka znajduje się park, który jest domem m.in.: dla tygrysów bengalskich, czarnych panter i słoni indyjskich. Oferty wczasów do Indii można znaleźć na R.pl: https://r.pl/indie.

Spotkanie z historią, czyli wczasy w Egipcie

Udane wakacje zimą można też spędzić w Egipcie, gdzie nawet w grudniu temperatury sięgają 24 stopni Celsjusza. Kurorty takie jak: Hurghada, Sharm el Sheikh czy Marsa Alam zapewniają wypoczynek w luksusowych hotelach, w których nie brakuje licznych udogodnień np. centrów nurkowych i sportów wodnych. Co więcej, wczasy w Egipcie to także doskonała okazja do zwiedzania i poznawania fascynującej historii tego kraju.

Warto wybrać się do Kairu, który jest nie tylko stolicą Egiptu, ale także największym miastem Afryki. W centrum znajdują się kina, teatry, kluby muzyczne i nowoczesne centra handlowe, choć największą atrakcją jest Muzeum Kairskie i Stary Kair. Podróżników z całego świata przyciąga także Luksor, wpisany na listę UNESCO, nazywany największym muzeum świata. Na wielkim obszarze można podziwiać tam największy na świecie zespół świątyń Al Karnak z imponującą Salą Kolumnową i obeliskami.

A może wakacje w Izraelu?

Wymagających z pewnością zadowolą także zimowe wczasy w Izraelu. Ten niewielki kraj położony nad Morzem Martwym i Morzem Śródziemnym kryje w sobie niezwykłe bogactwo historyczne i kulturowe. Wyjazd do Izraela to zarówno okazja do wypoczynku, jak i do zwiedzania i poznawania tego niezwykłego miejsca.

Na wycieczkę można wybrać się np. do Jerozolimy, miejsca ważnego dla kultu Chrześcijańskiego. Zobaczyć trzeba m.in.: Górę Oliwną, Stare Miasto, a także Bazylikę Grobu Pańskiego i Dzielnicę Żydowską ze Ścianą Płaczu. Niezwykłą atrakcją jest także Petra, uznana za jeden z siedmiu cudów świata i starożytne miasto Nabetajczyków. Różowo-czerwone miasto wykute w skale to jeden z najcenniejszych zabytków architektonicznych na świecie.

Będąc na wczasach w Izraelu, warto także poznać nowoczesną twarz tego państwa i np. zrobić zakupy w jednym z centrów handlowych w Eljacie. Nie można także przegapić okazji, jaką jest nurkowanie wśród najpiękniejszych raf koralowych w Zatoce Akaba.

Wczasy zimą w Maroku

Miejscem, gdzie wakacyjna aura dopisuje przez cały rok, jest także Maroko. Ten, orientalny, arabski kraj przyciąga nie tylko słoneczną pogodą i szerokimi plażami, ale także fascynującą kulturą i piękną scenerią. Krajobrazy Maroka tworzą gaje cytrusowe i palmowe, pustynne kasaby, starożytne grobowce i islamska zabudowa.

Wakacyjną mekką Maroka jest Agadir, nowoczesny kurort, który tętni życiem przez całą dobę. Nie brakuje w nim nowoczesnych i luksusowych hoteli, a także zabytków i atrakcji, które sprzyjają błogiemu relaksowi. Warto spróbować na własnej skórze hammamu marokańskiego, wizyty w łaźni parowej i masażu ciała wykonywanego przy użyciu oleju arganowego.

Podczas spaceru po Agadirze, trzeba także wstąpić na gwarny targ, gdzie lokalni kupcy oferują wiele różnych towarów: od tekstyliów, po rękodzieło i potrawy kuchni ulicznej. Z kolei, na obrzeżach miasta znajduje się Kazba, imponująca forteca, a także Medina, zaprojektowana na wzór wioski berberyjskiej.

Więcej informacji o atrakcjach i zimowych wczasach w Maroku i innych ciepłych krajach można znaleźć na R.pl.

Similar Posts