Wyprawka dla dziecka: jakie komplety pościelowe wybrać? – .Kupno wyprawki dla dziecka nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza jeżeli spodziewamy się pierwszego maluszka. Jako początkujący rodzić nie mamy żadnego doświadczenia i nie możemy określić, co tak naprawdę nam się przyda, a co będzie zupełnie zbędnym gadżetem. 

Dziewięć miesięcy ciąży to dla rodziców czas, w którym mogą doskonale przygotować się na powitanie na świecie nowego członka rodziny. Warto przez te kilka miesięcy zorientować się, jakie produkty w wyprawce będą naprawdę niezbędne. Takie informacje możemy znaleźć w różnych poradnikach dla przyszłych rodziców. Warto także zapytać tych, którzy mają już własne dzieci, co najlepiej kupić i co sprawdziło się w ich przypadku. Internet też jest ogromnym źródłem informacji w tym temacie i możecie znaleźć tutaj całą masę dobrych i przydatnych rad. Na co zatem warto zwrócić uwagę, kupując pierwsze produkty dla dziecka?

Pierwsze łóżeczko

Jednym z najważniejszych i jak najbardziej niezbędnych elementów dziecięcej wyprawki jest łóżeczko. Tutaj mamy do wyboru kilka modeli. Możemy zdecydować się na tradycyjne drewniane, lub turystyczne z wkładką dla niemowlaka. To drugie może nam później posłużyć jako kojec dla starszego maluszka. W pierwszych miesiącach życia dziecko bardzo bezpiecznie będzie się czuło w specjalnym materiałowym kokonie lub niewielkiej kołysce, fajnie sprawdzi się także tak zwany kosz Mojżesza. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczą one na długo i za jakiś czas i tak w naszym domu będzie się musiało się pojawić pełnowymiarowe łóżeczko. Od razu jednak trzeba wybrać odpowiednią pościel. Komplety pościelowe, to produkt, których musimy mieć co najmniej kilka na zmianę. Warto pomyśleć tutaj o naprawdę dobrych jakościowo zakupach. Komplety pościelowe posłużą na pewno znacznie dłużej niż kilka miesięcy. Na pewno będą niezbędne przez kilka kolejnych lat, a nawet mogą być przydatne przy kolejnym dziecku. Jeżeli w planach jest powiększenie rodziny, to warto wybierać neutralne kolory, które będą pasowały zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane – zawsze starajmy się wybierać te z naturalnej bawełny, która będzie delikatna dla skóry maluszka. Komplety pościelowe to nie tylko poszewki na poduszkę i kołderkę, ale często całe zestawy wyposażenia. W ich skład wchodzą ochraniacze na szczebelki, prześcieradła, organizery na łóżeczko i baldachimy.

Tutaj obecnie mamy ogromny wybór. Na rynku znajduje się co najmniej kilkadziesiąt modeli wózków w najróżniejszych przedziałach cenowych. Wszystko jest tutaj uzależnione od zasobności naszego portfela, gustu i funkcji, jakich oczekujemy. Jeżeli wózek będziemy wnosić po schodach, to warto szukać takiego, który będzie miał lekki stelaż. Rodzice, którzy często podróżują samochodem, powinni zwrócić uwagę na to, żeby pierwszy pojazd ich maluszka łatwo się składał. Warto też pomyśleć, po jakim terenie będziemy się poruszać. Jedne wózki doskonale sprawdzą się na chodnikach i w miarę prostych parkowych alejkach, ale jeżeli mieszkamy poza miastem, to zdecydowanie trzeba wybrać wózek do jazdy terenowej. Jeżeli dziecko urodzi się zimą, jesienią, lub wczesną wiosną trzeba kupić specjalny ciepły śpiworek, oraz komplety pościelowe do wózeczka.

W pierwszych miesiącach życia przydatny będzie także leżaczek. Młodej mamie na pewno ułatwi on wykonywanie codziennych czynności, gdy boi się zostawić dziecko w drugim pokoju. Leżaczki dla noworodków są lekkie i wygodnie można je postawić w każdym pomieszczeniu, a nawet zabrać ze sobą na wizytę u dziadków. Niektóre z nich mają funkcję bujania, czy wibracji, to zdecydowanie przyda się maluszkom, które lubią być kołysane do snu. Niektóre z leżaczków rosną razem z dzieckiem – ich producenci zadbali o to, żeby można było przerobić je na krzesełka dla maluchów. Większość z nich stanowi też pierwsze centrum zabaw noworodka. Można na nim zawiesić grzechotki lub pozytywkę, a czasami także projektor, który wyświetli interesujące obrazki nad głową dziecka. 

Wymienione produkty to trzy rzeczy, które powinny się znaleźć w każdym domu, który oczekuje na narodziny maleństwa. Oczywiście wyprawka to znacznie dłuższa lista produktów, jednak o nich będziecie mogli przeczytać w kolejnych artykułach poświęconych temu tematowi. 

Similar Posts