Zalety stosowania naturalnych kosmetyków – .

Stosowanie naturalnych kosmetyków przynosi korzyści nie tylko dla nas samych, ale również dla środowiska. W świecie wszechobecnego plastiku i chemii warto zadbać, o to aby chronić swój organizm przed nadmiarem szkodliwych substancji.

My kobiety uwielbiamy o siebie dbać. Stosujemy codziennie kosmetyki na różne partie ciała. Podczas pielęgnacji potrafimy nałożyć na naszą skórę ponad 200 różnych substancji każdego dnia. Jednak obecnie bardzo dużo mówi się o ekologii, zero waste, o wprowadzaniu natury do naszego życia. Ludzie zaczęli uciekać od sztuczności szukając możliwości powrotu do natury w każdym aspekcie życia.

Kosmetyki naturalne


Chociaż marki produkujące naturalne kosmetyki pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno zyskują sobie coraz większą popularność. Zaufanie klientek zostało zdobyte głównie poprzez składy kosmetyków. Coraz więcej osób kupuje świadomie unikając szkodliwych substancji. Wielu producentów obniżając koszty produkcji dodaje do swoich produktów substancje uznawane za szkodliwe. Pod przykrywką z pięknego opakowania, czy zapachu otrzymujemy kosmetyk, który z czasem więcej nam zaszkodzi niż pomoże. Świadomość konsumentów wzrosłą znacznie wraz z rozwojem internetu i mody na powrót do ekologii i slow life. Istnieje wiele stron i blogów, które zajmują się szczegółową analizą składu kosmetyków.

Kosmetyki naturalne cechuje niewielki skład. Zazwyczaj jest to do 5 składników. Nie stosuje się tutaj zbędnej chemii, konserwantów, sztucznych barwników, czy substancji zapachowych. Kosmetyki te zazwyczaj mają mniejsze opakowania, ze względu na krótszą datę trwałości. Naturalny krem do twarzy znajdziemy w opakowaniach zazwyczaj nie większych niż 30 ml. Ze względu na prosty i czytelny skład, możemy łatwo odnaleźć potencjalne alergeny. Kosmetyki takie zazwyczaj są bezwonne, co dla osób wrażliwych na zapachy jest istotnym czynnikiem wyboru. Kosmetyki naturalne powinniśmy wybierać zwłaszcza dla naszych dzieci. Producenci kuszą bajkowymi opakowaniami, szalonymi kolorami i zapachem gumy balonowej. Warto jednak nie ulegać tym wszystkim sztuczkom marketingowym i podejść do sprawy rozsądnie.

Firmy zajmujące się produkcją kosmetyków naturalnych to zazwyczaj bardzo niszowe, niemalże rodzinne biznesy. Jednak wychodząc na potrzeby rynku coraz częściej duże i znane koncerny i marki kosmetyczne wypuszczają serie pozbawione zbędnych chemicznych dodatków. Kosmetyki te wytwarzane są z roślin, ziół z dodatkiem olejów.  Ze względu na swoje mało inwazyjne składy kosmetyki te polecane są dla osób o cerze wrażliwej i alergicznej. Znacznie rzadziej bowiem wywołują one bowiem niepożądane reakcje. Producenci naturalnych kosmetyków stawiają nie tylko na skład, ale również przyjazne środowisku opakowania.

Similar Posts