Zdrowa przekąska od Helio – .

Dietę na słodycze trzymamy też, ze względu na niewielką dysfunkcję jelit Oskara. Musimy ograniczać spożycie kakao do minimum, dlatego zajadanie czekolady to nie dla nas. Aby nie pozbawiać mojego syna radości jaką są słodycze, bo niewątpliwie stanowią one największy dziecięcy przysmak, zaczęłam szukać możliwości zastąpienia ich czymś, co jest jednocześnie zdrowe i pyszne. I tak trafiłam na batony zbożowe od Helio.

Firma Helio zawsze kojarzyła mi się głownie z masami do ciast i bakaliami. Od niedawna na rynku pojawiły się także batony zbożowe w 4 pysznych odsłonach. Mamy do wyboru następujące smaki : owoce leśne z polewą jogurtową, 6 ziaren i miód, śliwka i czekolada, banan i czekolada.


Bazą każdego z batoników są płatki owsiane i płatki z pełnych ziaren zbóż, smaki są zróżnicowane w zależności od dodatków. Na zdjęciach możecie zobaczyć ich bogate wnętrze 🙂 Co bardzo mi się podoba batoniki, które są z czekoladą są nią zaledwie muśnięte. Biorąc pod uwagę dietę ograniczającą Oskara jest to dla nas jeden z ważniejszych atutów tej przekąski.


Batony od Helio stanowią element drugiego śniadania Oskara, a także są przekąską przed lub po treningową. W ostatnią sobotę pojechały też z nami na zwody, żeby dodać Oskarowi energii i okazały się skuteczne ponieważ wróciliśmy z kolejnym medalem!

Pamiętajcie, że nie musimy faszerować naszych dzieci pustką kaloryczną. Starajmy się świadomie wybierać jednocześnie coś co jest smaczne i zdrowe. Nie mówię, że powinniśmy popadać w skrajności  i całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale zastąpmy czispy albo pączka w drugim śniadaniu zabieranym do szkoły zbożowym batonikiem. Moich dzieci nie trzeba było wcale przekonywać, że zdrowe to też pyszne. Starajmy jak najwcześniej kształtować dobre nawyki żywieniowe u naszych pociech.


Oskarowi najbardziej zasmakowały banan i czekolada, oraz owoce leśne z polewą jogurtową. Nina uwielbia podobnie jak jej starszy brat batonik bananowy, a ja się muszę przyznać, że moim faworytem jest 6 ziaren i miód 🙂 

A który smak byłby waszym faworytem ?

Similar Posts