Squla – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym – .

Dzieciaki w wieku szkolnym i przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. Najlepszym sposobem przekazywania im wiadomości jest oczywiście zabawa. Jak mądrze zamienić relaks w naukę pokazuje platforma edukacyjna Squla.pl

Mój ośmioletni syn aktualnie jest uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej. Za moich czasów jedynym dodatkowym źródłem wiedzy oprócz szkolnych podręczników była encyklopedia. No, ale co zabawnego i przyjemnego może być dla małego uczniaka w przeglądaniu grubych tomów?Odpowiedź jest prosta – zupełnie nic! Na szczęście moim dzieciom przyszło wychowywać się w czasach gdzie nauka nie musi być przykrym obowiązkiem.

Wiele mówi się teraz o tym, że dzieci spędzają masę czasu przed komputerami i tabletami bezczynnie marnując czas. Czy jednak powinniśmy zakazywać dzieciom korzystania ze zdobyczy techniki? Ja jestem zdania, że trzeba nauczyć nasze pociechy umiejętnie korzystać z tego, jakie możliwości daje nam obecnie internet. Jednym z miejsc w internecie, które nie tylko dostarczy naszemu dziecku rozrywki, ale przede wszystkim okrasi to dawką wiedzy jest portal Squla.pl

Na platformie znajdziemy quizy, interaktywne gry, zagadki oraz filmy, które poruszają zagadnienia wiedzy z zakresu szkoły podstawowej. Są one dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Zagadnienia są przygotowane zgodnie z podstawą programową zakresu klas 1-6. 

Jeżeli wasze dziecko ma problemy z nauką, lub np. ze względu na stan zdrowia często opuszcza szkolne zajęcia to portal idealnie sprawdzi się jako materiał do nadrobienia zaległości. Zabawa, która przeplata się z nauką jest dla dziecka przyjemnym doświadczeniem i nawet nie wiedząc kiedy nasza pociecha uzupełnia swoją wiedzę, oraz uczy się nowych zagadnień.

Jeżeli waszego szkolniaka ciężko przekonać do nauki przed sprawdzianem z matematyki to polecam zadania matematyczne na portalu. U nas taka forma powtórki przed klasówką to czysta frajda i syn  chęcią zasiada do nauki przy komputerze.

Drodzy rodzice czy Wasze dzieciaki korzystają już ze Squli?

Similar Posts